wtorek, 13 marca 2007

Paulina Goss - skromne piękno - wywiad

topDziś prezentujemy wywiad z top modelką Pauliną Goss dziewczynę prezentowaną w CKMie. Paulina odpowiada na pytania czytelników które w zeszłym tygodniu zebraliśmy na forum dyskusyjnym. Z wywiadu dowiecie się więcej o życiu, hobby o karierze Pani Pauliny a także dowiecie się dlaczego lubi piłkę nożną!!!
Tradycyjnie zapraszamy do galerii zdjęć na www.paulina-goss.na.footoo.pl oraz dla zarejestrowanych użytkowników galeria aktów. Zapraszamy do lektury
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

{rdaddphp file=php/google.php}

Imię i nazwisko Paulina Goss
Miejsce urodzenia i data Radomsko 6.04.1987
Stan cywilny panna

Dlaczego wybrała pani taka drogę w swoim życiu? Czy "od zawsze" o tym pani marzyła czy stało się to trochę przypadkiem? kim pani chciała być jako dziecko.
Dlaczego to tak do końca nie wiem. Nie umiem odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Urodziłam się po prostu ze świadomością, że trzeba działać, że trzeba korzystać z każdej szansy, łapać życie garściami bo młodość jest zbyt krótka. To wszystko działo się tak szybko, że nie zauważałam nawet wielu ciekawych aspektów tego zawodu. Po prostu bawiłam się na całego!
Nigdy mi to nawet przez myśl nie przeszło, że taki właśnie wybiorę sobie sposób na życie.
Niestety całe dzieciństwo a także wiek dojrzewania walczyłam z kompleksami. Ja nie jestem idealna i taka się też nie czuję! Do tej pory nie wyzbyłam się wszystkich kompleksów. Fotomodeling traktuję jako terapię. Przed obiektywem czuję się zupełnie swobodnie, czuję się wolna, wyzwolona a w życiu codziennym należę do osób raczej wstydliwych. Nie znoszę paradować w bikini na plaży...
W tym świecie znalazłam się przypadkowo i wiele razy zadawałam sobie pytanie co ja tutaj robię? Po co mi to wszystko?
To ciężka praca. Z jednej strony odnosisz sukcesy, dostajesz masę meili od „wielbicieli” a także od początkujących modelek, które proszą Cię o radę. Dość często zdąża mi się dostawać kwiaty do domu, a także przypomniała mi się właśnie jedna historia, kiedy zadzwoniła kiedyś do mnie agentka i powiedziała, że do siedziby ich agencji ktoś przysłał kwiaty, do kwiatów była dołączona koperta a w niej było moje zdjęcie. To bardzo miłe. I wtedy to dla takich chwil warto to robić. A jeśli pochodzisz z małego miasta tak jak ja, to niestety tracisz przyjaciół i borykasz się z wieloma innymi często nieprawdziwymi opiniami na swój temat, co bardzo boli.
A początki jak to początki zazwyczaj są ciężkie. Jest wiele rzeczy z których jestem dumna i wiele, których nadzwyczajnej żałuję... Po prostu wysłałam zdjęcie do agencji, i wtedy zaproszono mnie na casting. Tak się zaczęło.
Jako dziecko miałam wiele marzeń. Chciałam być fryzjerką ale to mi przeszło gdy w wieku 5 lat ogoliłam sobie łysego placka na połowie głowy, potem chciałam być strażakiem, imponowały mi męskie zawody. Obecnie pragnę zostać właścicielką dużej firmy odzieżowej dla ... facetów J

Jak wygląda Pani codzienne życie? czy jest to bieganie od studia do studia, makijaże zdjęcia, czy robi pani tez cos innego w życiu?
To zależy od dnia. Bo jak mam „wolne” to zazwyczaj nic specjalnego nie robię. Odpoczywam w gronie rodzinnym, spotykam się z przyjaciółmi. Czasem lubię pozostać sama z sobą. Wtedy skupiam się na tym co przynosi mi radość. Kocham rysować. A kiedy jadę na sesję, to niestety wstaję zazwyczaj o 3 w nocy! I cały dzień spędzam na planie zdjęciowym i ok. 24 jestem w domu, padnięta... Ale ja kocham to co robię. Uwielbiam życie w pośpiechu, to mnie napędza i motywuję.

Jak pani oczyma wygląda świat modelki, większość ludzi uważa to za "zepsuty" świat, a pani?
Uważam, że to ciągła walka ze stereotypami. Uważa się, że dziewczyna, która jest ładna na pewno nie ma nic sensownego do powiedzenia. Świat modelki to przede wszystkim wstawanie o świcie a także ciągłe borykanie się z tym, że ludzie od górnie traktują nas jako „komercyjne lalki”, na co dzień spotykamy się z krytyką i ocenianiem naszego wyglądu. No właśnie wyglądu a nie charakteru...
Świat modelki może zepsuty jest, ale raczej w innych środowiskach, gdzie wykorzystuje się młode, początkujące modelki w celu zrobienia sesji „za zdjęcia” a potem wykonawca zarabia na tym ogromne pieniądze. Nie popieram także wykorzystywania dziewczyn w celu robienia im sesji erotycznych jak to się potocznie używa w celu „powiększenia portfolio” a później takie zdjęcia można znaleźć w Internecie. Osobiście nie spotkałam się też, z przypadkiem, kiedy modelka idzie do łóżka z kimś w celu wybicia się. To żenujące kiedy słyszę jakie mity krążą o tym zawodzie!
Wbrew pozorom modelki to wcale nie są nadęte, zapatrzone w siebie. To przede wszystkim kobiety silne, które ciężką pracą realizują marzenia. Jedyne co nas psuje to ludzie, którzy tak naprawdę nic o nas nie wiedzą, snują teorie wyssane z palca, psuje nas zazdrość i grzebanie w naszym życiu prywatnym...

Co jest dla pani najtrudniejsze w pracy w przed aparatem? a co najprzyjemniejsze?
Najtrudniejszy chyba zawsze jest początek. Wtedy nie znasz jeszcze ekipy, musisz się z nimi zapoznać, zgrać. Najprzyjemniejszy jest dla mnie koniec sesji, kiedy fotograf mówi, że jest zadowolony i zdjęcia wyszły świetnie.

Jak wyglądała pierwsza sesja , poważna lub mniej poważna przed  aparatem?
To było dość dawno temu. Miałam zdjęcia robione przy samochodzie. Pamiętam, że w około zebrało się kilku gapiów.
Na początku te mniej poważne to była forma zabawy. Nie skupiałam się nad tym w jakiej pozie wyglądam najlepiej. Chodziło mi tylko o to aby dobrze się bawić.
Gdy przyszła pora na poważne sesje byłam potwornie zestresowana. Nie sądziłam, że pracuję przy nich aż tak ogromny sztab ludzi, bo byli styliści, fryzjerzy, wizażyści, masa ludzi z ekipy, ogromne studia, mnóstwo biżuterii, butów, ciuchów. Po prostu istny raj na ziemi.

Wykształcenie
W zeszłym roku zdałam maturę Potem wyjechałam na dość długi czas za granicę. Obecnie mam roczną przerwę a potem chyba pójdę na ASP...

Co pani sadzi o dziewczynach które (można to zaobserwować w Internecie) usiłują swoja drogę i karierę rozpocząć od zdjęć nago wykonanych w domu własna cyfrówka? czy jest to sposób na zdobycie pracy modelki? jakie ma Pani rady dla tych dziewczyn?
Sprawi to tylko, że będą traktowane nie poważnie. Jedyne propozycje jakie będą dostawać to maksymalnie reklamówka 0-700.... To bardzo przykre. Ja zaczynałam od sesji amatorskiej wykonanej na potrzeby internetowego radia, potem miałam pokaz mody z pokazu mody zrobił się kalendarz, ale tak naprawdę drogę do kariery otworzyło mi jedno zdjęcie portretowe. Potem zaproszono mnie na profesjonalną sesje. I jestem żywym przykładem, że da się wybić inną drogą.
Zresztą wystarczy, że wyślesz amatorskie zdjęcie agencji i jak się im spodobasz, zaproponują Ci profesjonalną sesję. Nic trudnego!

Czy myślała Pani o pracy poza granicami naszego kraju, jeśli tak to dlaczego i co panią powstrzymało?
Dość często dostaję propozycje sesji zdjęciowych na Malcie, Karaibach... Obecnie mam jakiś wewnętrzny lęk, nie potrafię tego inaczej zinterpretować.

Wśród ludzi istnieje opinia ze modelka ma rygorystyczne ramy diety których musi się trzymać. Jak to się ma u Pani? co sadzi pani na temat dziewczyn które dla figury zagładzają się doprowadzając organizm do ruiny?
To wszystko zależy od modelki. Jaki ma dystans do siebie i do swojego ciała. Nie jestem za lansowaniem anorektyczek w mediach, to źle wpływa na psychikę i właśnie to doprowadza organizm do ruiny, gdy dziewczyna głodzi się by wyglądać jak lansowany „ideał”. Wkurzają mnie też pokazy mody, gdzie po wybiegach chodzą wysokie dziewczyny ze sterczącymi żebrami a przecież klientkami tej odzieży są zwykłe kobiety...

Jaka pani stosuje dietę aby utrzymać linie i dobry wygląd? Zabiegi które są koniecznością aby zawsze świetnie wyglądać?
Nie stosuję, żadnych diet cud, po których w ciągu 3 dni schudniesz 5 kilo, bo po prostu w nie, nie wierze. Za to staram się zdrowo odżywiać. W ogóle nie piję na napojów gazowanych, nie słodzę herbaty i nie jem ziemniaków. Na tym koniec mojej diety.

Ulubiona forma spędzania wolnego czasu?
Lubię jak już wcześniej wspomniałam rysować, po za tym lubię posłuchać dobrej muzyki, przeczytać ciekawą książkę, albo obejrzeć jakiś film. Uwielbiam też jak każda kobieta zakupy J

Co pani lubi w życiu? (potrawa, film, książka, ulubiony wiersz,muzyka)
uwielbiam książkę Elizabeth Kim „Mniej niż nic” przepiękna wzruszająca opowieść, polecam! Lubię lody pistacjowe, czekoladę, słońce, lato, plażę, ogólnie jak jest ciepło wtedy mam lepszy nastrój. Lubię pośpiech, zdrową krytykę, gin z tonikiem, mojego psa, spagetti a także wszystkie buty na wysokich obcasach.

Co pani lubi u ludzi, a czego nie trawi w ludziach?
Lubię ludzi za to, że są szczerzy, inteligentni, skłonni do poświęceń. Tacy ludzie, do których mogę zadzwonić o 3 nad ranem i się wyżalić, tacy, którzy zawsze doradzą, są na luzie i nie udają kogoś kim nie są.
Nie lubię ludzi aroganckich, zakochanych w sobie, samolubów, szpanerów. A także nie trawię pseudo przyjaciół, którzy wyciągają rękę jak czegoś potrzebują a później mają Cię gdzieś!

Kariera a rodzina?
Wszystko da się pogodzić. Ale jak bym w przyszłości miała dziecko to oczywiście ono było by na pierwszym planie i była bym skłonna poświęcić dla niego wszystko, nawet karierę.

Jakie najpiękniejsze zdjęcie pani zrobiono?
Trudno określić, wiele zdjęć mi się podoba i nie chciała bym nikogo faworyzować, choć pracowałam z wieloma wybitnymi fotografami, którzy robią naprawdę świetne zdjęcia. Dlatego nie powiem, które mi się podoba najbardziej, bo nie umiem wybrać. Za to często dostaję meile od ludzi, którzy mi piszą, które ich zdaniem zdjęcie jest najlepsze i ich opinia jest dla mnie bardzo ważna.

Zdjęcie które uważa pani za najlepsze jakie widziała?
Bardzo wiele takich zdjęć.

Osoba która pani podziwia?
Stella McCartney , moja mama.

Najpiękniejsza chwila w życiu?
Jeszcze się taka nie przydarzyła. Ciągle na nią czekam.

Największe rozczarowanie w życiu?
Jest wiele rzeczy, którymi się rozczarowałam a także jest wielu ludzi, którzy mnie rozczarowali . Nie da się tego uniknąć. Ale to co złe to za nami i nie chce mi się do tego wracać.

Co sprawa ze się Pani uśmiecha?
Wiele rzeczy mnie bawi. Zazwyczaj śmieszą mnie ludzie, którymi się otaczam. Ostatnio rozśmieszył mnie film „Borat” . Śmieszą mnie jeszcze dowcipy o blondynkach, choć myślę, że powstały z zazdrości brunetek J

Wielu ludzi (mężczyzn) zastanawia się jaki jest typ mężczyzny dla modelki. Jaki jest Pani typ partnera? )
To przede wszystkim zależy od modelki jaki ma typ idealnego partnera. Dla mnie partner przede wszystkim powinien akceptować to czym się zajmuje. Nie marudził, nie spóźniał się, dotrzymywał słowa, żeby czasem powiedział, że w tej zielonej sukience wyglądam fatalnie, podtrzymywał na duchu, przytulał, po prostu, żeby zawsze się pojawiał wtedy, kiedy go potrzebuję.

Czy praca modelki jest źródłem dochodu wystarczającym na przeżycie od pierwszego do pierwszego? I ile godzin dziennie trzeba pracować aby przeżyć z tego?
Nie wiem ile godzin trzeba pracować, to wszystko zależy od zlecenia jakie dostajesz. Ale śmiało mogę powiedzieć, że da się z tego przeżyć, baaa nawet na waciki starczy.

PYTANIA CZYTELNIKÓW
superlaski
Sejsa dla CKmu juz była więc teraz czekam na playboya. Miałaś jakies oferty ze strony Playboya.czy w ogóle jest jakaś szansa na twoja sejse w tym magazynie??

Musiała bym się nad tym zastanowić. Kto wie...

Ortopeda
Gdze Cie mozna spotkac?

Ze względów na bezpieczeństwo, nie będę ujawniać adresu. Powiem krótko i tu i tam J

fan
mieszkam obok Ciebie jestem pod wrazeniem ;p

dziękuję

Qba
czesc Paulina...a ja mam pytanie bardziej natury psychologicznej..poniewaz zdaje sobie sprawe ze traktujesz modeling jako swego rodzaju prace przygode lub moze hobby..mysle ze kazdego po trochu..ale zawsze mnie zastanawialo co czujesz jako tak atrakcyjna osoba na ktora bedzie patrzec setki tysiecy ludzi np w ckmie itd w trakcie sesji lub po..czy jest to swego rodzaju dowartosciowanie...czy po prostu schlebia fakt iz spora grupa ludzi wzdycha patrzac na ciebie mogac ucielesniac cie jedynie w swoich marzeniach..czy moze swego rodzaju zaklopotanie ktore z czasem rozchodzi sie po kosciach...

Na ogół nie odczuwam tego, nie zastanawiam się nad tym. Dopiero kiedy ktoś do mnie podchodzi i się pyta: ty jesteś Paulina Goss, ta z CKM-u?? To wtedy zdaję sobie sprawę, że świat wcale nie jest taki duży jak mi się wydaje. I częściej jestem rozpoznawalna w większych miastach niż w swoim własnym. Dokładnie czasem odczuwam te mniej przyjemne aspekty, ale taką cenę trzeba płacić. A podczas sesji, to że fotograf, asystenci i reszta ludzi widzi mnie nago, jakoś specjalnie to na mnie nie wpływa, bo każdy traktuje to jako pracę a po za tym oni widzieli już tyle nagości, że moja nie robi na nich większego wrażenia.

Qba
aha i jeszce jedno pytanie..jak zaczela sie twoja przygoda z tego rodzaju praca...zawsze chcialas to robic..czy moze poczulas ze sie do tego nadajesz z czasem..czy moze ktos pomogl ci uswiadomic ze jestes do tego odpowiednia osoba?

Na to pytanie praktycznie odpowiedziałam w wywiadzie. Tak jest jedna osoba, która mnie do tego namawiała, najpierw dla zabawy ale tak już zostało.

Qba
no i jeszcze jedno pytanie...ale obiecuje ze juz ostatnie :) jak radzisz sobie w zyciu osobistym z faktem ze no ..nie ma co ukrywac jest wiele atrakcyjnych kobiet na swiecie..ale niewiele z nich ma okazje zobaczyc setki tysiecy ludzi np w czaspopismach na reklamach itd...czy przeszkadza
ci czasami fakt i czy go wogole odczuwasz ze wiele ludzi patrzy na ciebie przez
pryzmat...jedynie piekna..atrakcyjnosci..itd...? ...pozdrawiam serdecznie ;)

Dokładnie. Wielu ludzi patrzy przez pewien pryzmat. Chcą mnie zobaczyć, pokazać się ze mną a w ogóle nie interesuje ich to co mam do powiedzenia.

martinho-26
hej paulina :-) jak powiesz ze lubisz pilke nozna to jestes kobieta idealna :lol:

No niech ci będzie, bardzo lubię piłkę nożną.

Laciata
hej Paulia :)
Od zawsze chciałam zostać modelka, fotomodelka, niestety niewiem jak sie wybic. Jak zaczela sie twoja kariera modelki?? Kto cie zauwazył?? Ktory z fotografow zrobil ci pierwsza sesje taka pozadna :) Bylabym wdzieczna za odpowiedz :)

Jak się zaczęła to już napisałam J A pierwszą profesjonalną sesję zrobił mi Witek Berkan.

milka
pytanie powyzej jest troche nie na miejscu :roll: ... jak mozna pytac o namiary fotografa, ktory robil jej sesje,,,wiadomo ze od razu zostanie potraktowane to jako konkurencja..Paulino..zastanow sie zanim udzielisz odpowiedzi..kazda poczatkujaca diewczyna musi sama dazyc do tego by zostac
zauwazoną. :-) Buziak Paulino

Milko masz rację! Cofam to co napisałam! J

 fans
pozdrowienia z e Szczecina ;-)
Pozdrowienia z Radomska

Galeria zdjęć na (akty dla zarejestrowanych)

www.paulina-goss.na.footoo.pl

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz