czwartek, 1 marca 2007

NOWA OFERTA DRUKAREK FOTOGRAFICZNYCH SONY

temo

Najnowsze drukarki fotograficzne firmy Sony charakteryzują się oryginalną konstrukcją, lepszą jakością druku i szybszym, bezproblemowym działaniem. Drukowanie profesjonalnej jakości zdjęć w domu jest obecnie znacznie szybsze i łatwiejsze.

{rdaddphp file=php/google.php}

Oferta obejmuje dwa nowe modele DPP-FP90 i DPP-FP70, w których zastosowano najnowsze technologie przetwarzania obrazu i druku formy Sony zapewniające niezrównane rezultaty. Nową serię uzupełnia urządzenie DPP-FP60 z 2-calowym ekranem LCD. Ta niedroga drukarka fotograficzna jest również oferowana w wersji z adapterem Bluetooth™ (model DPP-FP60BT). Umożliwia szybkie i łatwe drukowanie bezprzewodowe bezpośrednio z telefonów komórkowych, cyfrowych asystentów osobistych (PDA) oraz innych urządzeń przenośnych z interfejsem Bluetooth™. Wszystkie nowe drukarki są zgodne z adapterem Bluetooth™ DPPA-BT1, który jest również dostępny opcjonalne.

DPP-FP90 wyróżnia się na tle innych drukarek fotograficznych bardzo dużym, uchylnym wyświetlaczem o przekątnej 3,6 cala umożliwiającym wygodne przeglądanie prac. W tym ekranie, o rozdzielczości 230 000 pikseli, zastosowano technologię Clear Photo LCD, która zapewnia naturalny, bardzo szczegółowy obraz oraz wysoki kontrast i wierne odwzorowanie barw. Model DPP-FP70 ma 2,5-calowy wyświetlacz ciekłokrystaliczny TFT o stałym kącie nachylenia.
 
 

Drukarki DPP-FP90 i DPP-FP70 zostały wyposażone w technologie Sony, dzięki którym drukowanie zdjęć w domu jest szybsze, bardziej wszechstronne i umożliwia kreatywną pracę. Obydwa modele zawierają przetwornik BIONZ firmy Sony, wcześniej dostępny wyłącznie w lustrzance cyfrowej A100. Ten wydajny przetwornik obrazu obsługuje pliki o rozdzielczości maksymalnej do 48 mln pikseli i zapewnia większą przepustowość danych niż wcześniejsze układy tego typu.

Przetwornik BIONZ w dostosowuje parametry druku, co pozwala uzyskać optymalne rezultaty bez ograniczania szybkości drukowania. Najnowsza technologia Auto Fine Print 4 bezpośrednio przed drukowaniem automatycznie koryguje balans bieli oraz ogólną jasność, nasycenie, kontrast, gradację i ostrość, dzięki czemu tekstury i kolory wyglądają naturalnie. Aby uzyskać dokładniejsze rezultaty, obie drukarki interpretują rozszerzone informacje o ujęciach zapisane w plikach obrazów wykonanych przy użyciu aparatów Cyber-shot i cyfrowej lustrzanki A100.

Przetwornik BIONZ pozwala również odzyskać większą liczbę nieudanych ujęć — wszystko to bez konieczności posiadania komputera PC, oprogramowania do edycji czy też specjalistycznych umiejętności. Modele FP90 i FP70 po naciśnięciu jednego różowego przycisku Auto Touch-up automatycznie wykrywają i korygują wiele typowych problemów, które mogą wpływać na jakość zdjęć. Należą do nich usuwanie efektu czerwonych oczu i optymalizacja zakresu dynamicznego poprawiające ujęcia o słabej ekspozycji i niewłaściwym oświetleniu z tyłu. Obie drukarki są nawet w stanie automatycznie poprawić nieprawidłową ostrość, która jest kolejną typową przyczyną nieudanych zdjęć.

 

Modele FP90 i FP70 wyposażone w przetwornik BIONZ udostępniają też technologię Face Detection, dzięki której po automatycznym wykryciu twarzy na zdjęciu następuje odpowiednie dostosowanie barw i kontrastu.

Drukowanie doskonałej jakości zdjęć jest także szybsze. Wysoka rozdzielczość najnowszych aparatów cyfrowych sprawia, że obrazy są coraz większe, a ich drukowanie trwa dłużej. Jednakże zastosowana w urządzeniach FP90 i FP70 technologia TruFast firmy Sony skraca czas druku do 45 sekund w przypadku wydruków w formacie pocztówkowym 10 x 15 cm (w modelu DFP-FP60 są to 63 s).

Obrazy przed wydrukiem można powiększać, zmniejszać, obcinać, przesuwać i obracać, a także można regulować ich jasność i nasycenie kolorów. Efekty specjalne obejmują czerń i biel, sepię, tryb malarski, rybie oko, rozbłysk i selektywny filtr barwny. Wszechstronność i kreatywność można uzyskać dzięki dodatkowym, wygodnym funkcjom drukowania — indeksom, kalendarzom, drukowaniu identyfikatorów odbitek oraz nowemu trybowi „Superimpose”, który pozwala tworzyć oryginalne karty okolicznościowe i zaproszenia wzbogacone o własne napisy i ilustracje.

Modele DPP-FP90/70 zostały zaprojektowane z myślą o przenoszeniu ich w domu za pomocą wygodnego, wbudowanego uchwytu. Są dostępne w kolorach czarnym i białym. Aby zapewnić maksymalną zgodność ze współczesnymi aparatami cyfrowymi, drukarki te obsługują szeroki zakres nośników wymiennych, takich jak Memory Stick oraz karty SD i CompactFlash.

 
 
Dzięki obsłudze standardu PictBridge™ można drukować zdjęcia bezpośrednio, bez konieczności używania komputera, z dowolnego zgodnego aparatu cyfrowego za pośrednictwem połączenia USB. Można także drukować obrazy bezpośrednio z urządzeń pamięci USB lub podłączonych dysków twardych USB. Dołączone do zestawu akcesoria obejmują: podajnik papieru, zasilacz sieciowy, kasetę/papier czyszczący i dysk CD (sterownik drukarki, program Picture Motion Browser).

0 komentarze:

Prześlij komentarz