środa, 7 marca 2007

Modelki z Footoo.pl zauroczyły użytkowników Cafe News

cafeW lutym użytkownicy Cafe News poszukujący informacji na temat fotografii docenili kanały Footoo.pl

Firma Cafe News, producent najpopularniejszego agregatora aktualności w Polsce, przygotowała wraz z portalem RSSy.pl miesięczny ranking kanałów RSS. Według danych z lutego prawie 13 procent wiadomości na temat fotografii czytanych w tym czasie przez użytkowników Cafe News pochodziło z serwisu Footoo.pl – „Modelki”.

 

Lp. Nazwa kanału Popularność
1. Fotal.pl - praktyka 13,90%
2. Footoo.pl - modelki 12,40%
3. Fotal.pl - sprzęt 11,70%
4. Footoo.pl - fotografia 10,60%
5. Fotografia 10,40%
6. IDG.pl - Zoom 9,60%
7. Swiatobrazu.pl - Wszystkie aktualności 6,00%
8. Swiatobrazu.pl - Sprzęt foto 5,40%
9. Fotal Kultura 4,50%
10. ZPAF.pl 3,80%

 

Najpopularniejszym kanałem RSS wg Cafe News i RSS-y.pl okazała się Wirtualna Polska. „Wiadomości dnia” WP.pl wygenerowały w ubiegłym miesiącu ponad 7 procent wszystkich kliknięć w kanały RSS Cafe News. Drugie miejsce pod względem popularności wśród użytkowników programu zajęły „Wiadomości Dnia” Interii. Trzecie miejsce rankingu należało do Gazety.pl.Popularność kanałów informacyjnych oceniano na podstawie liczby kliknięć w dany kanał w stosunku do liczby kliknięć ogółem we wszystkie kanały zgrupowane w Cafe News.

W rankingu uwzględniono jedynie te kanały, które są dostępne w popularnym agregatorze aktualności. Oprócz samych kanałów RSS oceniano też popularność poszczególnych kategorii tematycznych. Zgodnie z oczekiwaniami największą popularnością cieszyły się tutaj „Aktualności” oraz „Komputer i Internet”. Kanały o tematyce fotografii zajęły czternastą pozycję.RSS – to kanał, którym za pośrednictwem odpowiedniego programu, przesyłane są do naszego komputera teksty zlokalizowane w sieci. Za wyświetlanie wiadomości odpowiada specjalne oprogramowanie zwane czytnikiem RSS.

Program ten na bieżąco pobiera ze wskazanych wcześniej stron tytuły oraz nagłówki wiadomości i układa je w formie listy na pulpicie naszego komputera. Po kliknięciu w link komunikatu, aplikacja otwiera stronę, na której znajduje się pełen tekst.

Więcej informacji na temat rankingu na stronie www.cafenews.pl/ranking 

{rdaddphp file=php/google.php}

0 komentarze:

Publikowanie komentarza