wtorek, 20 marca 2007

Berylek

e

Mam 25 lat i obecnie mieszkam w Krakowie. Z fotografią związana jestem już od ładnych kilku lat. Zaczynałam od pracy fotomodelki i stylistki. Współpracowałam z wieloma profesjonalnymi fotografami w Polsce i Europie. Te doświadczenia są dla mnie bardzo pomocne w moim obecnym zajęciu.

 

{rdaddphp file=php/google.php}

uyJako fotograf działam od około dwóch lat. Jest to moja wielka pasja i coś, w co wkładam całe serce.
Interesuje mnie właściwie każdy rodzaj fotografii, ale najchętniej fotografuje ludzi. W tą dziedzinę wprawiałam się wykonując autoportrety. Do dziś jest to mój znak rozpoznawczy. Jest to dla mnie doskonała zabawa i okazja do popuszczenia wodzów fantazji. Dorobiłam się wielkiej kolekcji autoportretów w różnych odsłonach i stylizacjach, ale oczywiście z czasem zeszły one na dalszy plan, w miarę jak moja działalność fotograficzna zaczęła się rozkręcać.

4 Obecnie wykonuje sesje modelkom, zdjęcia na zlecenie, reportaże, itp. Podczas sesji zajmuję się również stylizacją, staram się o oryginalny klimat i wyjątkowość zdjęć. Posiadam dużą kolekcję najróżniejszych rekwizytów, butów i ubrań.
Inspirację czerpię z moich ulubionych stylów – glamour, fetish, rockabilly, a przede wszystkim – pin-up (lata 50te i 60te ubiegłego wieku).
Moją muzą i ikoną jest amerykańska modelka Masuimi Max. Moje ulubione artystki to dwie fotografujące kobiety - Christine Kessler i Beatrice Neumann.

Moje zdjęcia są zawsze lekko przerysowane, cukierkowe, z domieszką kiczu. Lubię kolory i dosłowność, bawię się formą i treścią, fotografię traktuje, jak i wszystko inne, z przymrużeniem oka.
Wiele z moich zdjęć powstało po prostu z potrzeby duszy. Aparat pozwala urzeczywistniać mi moje wizje. Czasem zainspiruje mnie jakiś wzór, melodia, słowa piosenki, właściwie wszystko może być impulsem do tworzenia.
Wydaje mi się, że moja fotografia jest podobna do malarstwa. Z góry wiem jaki obraz chcę stworzyć, inscenizuję go więc i uwieczniam. Rzadko jest na odwrót – że chwytam obiektywem zastaną sytuację. Tak bywa w zasadzie tylko w moich reportażach i zdjęciach przyrody.
Obecnie staram się szukać niebanalnych wnętrz, w których można by wykonać sesję. Moje najnowsze zdjęcia miałam okazję wykonywać w „pin-up’owej” kawiarni „Spokój” w centrum Krakowa. Dysponuje także studiem domowym, jednak coraz bardziej odchodzę od zdjęć typowo studyjnych.
Moja fotografia skręca trochę w stronę grafiki komputerowej. Większą przyjemność niż naciskanie spustu migawki, daje mi późniejsza obróbka w programie Photoshop. Lubię zmieniać kolory, dodawać różne elementy, tworzyć zdjęcie od nowa, „bawić” się z nim. Czasami w ten sposób powstaje wiele różnych wersji tej samej fotki.

s Ponieważ inną z moich pasji są tatuaże i zdobienie ciała, stąd dużo tej tematyki pojawia się w moich zdjęciach. Współpracowałam z czeską gazetą Tetovani zajmującą się tą branżą. Zdjęcie przeze mnie wykonane znalazło się na okładce najnowszego numeru. Dwukrotnie znalazł się tam też mój reportaż.
Jestem osobą o wielu różnych pasjach i zainteresowaniach. Oprócz fotografii zajmuję się również pisaniem. Być może jeszcze w tym roku zostanie wydana pisana przeze mnie powieść. Uwielbiam podróżować i zmieniać miejsce pobytu. Moją miłością jest Wiedeń. Zostawiłam serce w tym mieście i zamierzam niedługo tam po nie wrócićJ

Po więcej zapraszam na: www.berylek.getphoto.net

0 komentarze:

Publikowanie komentarza