środa, 24 stycznia 2007

Republika Piękna... Sandra Turska

sandra turska

Dziś kolejna urocza dziewczyna na naszym portalu. Sandra Turska młoda energiczna i przebojowa dziewczyna. W swoim dorobku ma sesje fotograficzne a także udział w teledyskach. Może ktoś z was kojarzy ją z telewizji?
Zdjęcia pani Sandry w www.sandra-turska.na.footoo.pl zdjęcia prywatne dostępne dla zarejestrowanych.

{rdaddphp file=php/google.php}

Imię i nazwisko
Sandra Turska
Miejsce urodzenia i data
22.02.1984r., Szprotawa
Stan cywilny
panna

Wymiary:
Biodra - 90
Talia - 63
Biust - 88
Miseczka - B
Wzrost - 172
Waga - 52

Dlaczego wybrała pani taka drogę w swoim życiu? Czy "od zawsze" o tym pani marzyła czy stało się to trochę przypadkiem? kim pani chciała być jako dziecko?
Fotomodeling, to przede wszystkim nie moja „droga w życiu”, ale hobby, sposób na oderwanie się od rzeczywistości. Zawsze marzyłam o tym, żeby tańczyć. Pochwalę się, że niedługo zacznę się realizować bardziej profesjonalnie w tej dziedzinie.  A zdjęcia, modeling, czy nawet hostessowanie w ciekawych miejscach, to po pierwsze świetna zabawa, po drugie, wbrew pozorom bardzo rozwijające zajęcie. 
Czy gdzieś można zobaczyć pani zdjęcia w tańcu?
Profesjonalne – jeszcze nie. Chyba, że z planu teledysku. A takich imprezowo-tanecznych pewnie kilka by się znalazło, ale nie chcę ich udostępniać 


Na planie teledysku (po lewej)

Jak wygląda Pani codzienne życie? Czy jest to bieganie od studia do studia, makijaże, zdjęcia, czy robi pani tez cos innego w życiu?
Na co dzień studiuję dziennikarstwo i kom. społ. o profilu Public Relations. Pracuję też dla sporej firmy, w dziale innowacji i jako asystentka. Moja codzienność, to więc bieganie (a i owszem) ale po piętrach biurowców i uczelni. Weekendami przychodzi czas na inną mnie – zdjęcia, bankiety, promocje, pokazy, makijaże, teledyski.

Teledyski? Czy w którymś z teledysków można panią zobaczyć, jeśli tak prosiłbym o namiar 
Nie jestem nigdzie główną postacią, dlatego dostrzec mnie tam jest dosyć trudno. Ale na stronie (całkiem niezłej zresztą) agencji www.maroka.eu można znaleźć te teledyski. 

Republika "Śmierć w Biniki"
Jak pani oczyma wygląda świat modelki, większość ludzi uważa to za "zepsuty" świat, a pani?
Świat mediów, modelek, itp. jest bardzo kolorowy, atrakcyjny, nieco ekstrawagancki, elitarny, dosyć beztroski, przyjemny i baaardzo wciągający. Jeśli modeling traktuje się jako sposób na życie, jest się w to zaangażowanym całym sobą - można się szybko całym tym przesytem zachłysnąć i równie łatwo zmęczyć. Stąd pewnie określenie „zepsucia”... ale myślę, że wszystko zależy od człowieka i jego poczucia wartości.
Jakie Pani wyznaje wartości w życiu? I dlaczego akurat te wartości są wg pani kluczowymi w drodze życiowej?
Przede wszystkim chcę być naprawdę dobrym człowiekiem. Żeby tak się stało, muszę wyznawać szereg wartości, które ku temu prowadzą. Wymienię kilka. Przede wszystkim MIŁOŚĆ (do ludzi, zwierząt, życia), TOLERANCJA (dla innych i dla siebie), HONOR i SZACUNEK (nikt nie jest w stanie mnie znieważyć, jeśli ja sama w jakiś sposób tego nie zrobię), RODZINA (samemu jest zbyt trudno na świecie), WIARA W IDEAŁY (naiwne? – nie sądzę), NADZIEJA (że będzie lepiej) i RADOŚĆ ŻYCIA (tak po prostu).

Co jest dla pani najtrudniejsze w pracy przed aparatem, a co najprzyjemniejsze?
Najtrudniejsze jest wmówienie sobie po ok. 8 godzinach zdjęć, że jest się pełną energii, wypoczętą i piękną kobietą, a to jest niezbędne przy kolejnych kilku godzinach. Najprzyjemniejsze dla mnie jest to, że faktycznie, przynajmniej przez pierwsze kilka godzin taka właśnie się czuję.

Jak wyglądała pierwsza sesja, poważna lub mniej poważna przed aparatem?
Moja pierwsza sesja była od razu skokiem na głęboką wodę, bo zainteresowała się mną pewna agencja – stąd i sesja była profesjonalna. Szkoda tylko, że ja byłam całkowitym żółtodziobem w tej dziedzinie. Do tego, zdjęcia były robione w plenerze, a pogoda nie dopisała... zmarzłam, zmęczyłam się i w ogóle prawie spałam na końcu, ale jakimś dziwnym sposobem nie zniechęciłam się, a nawet złapałam „bakcyla”.

Wykształcenie
Na razie wyższe – licencjackie.

A dalszą drogę jak pani sobie wyobraża? Tylko bez odpowiedzi, że „nie wyobrażam sobie, bo biorę co życie daje”. Ja to rozumiem, bo sam tak żyję,  jednak zawsze w sercu ma się plan ułożony na życie. Jak dalej chce je pani ułożyć? 
Chcę skończyć studia, potem studia podyplomowe, chyba w dziedzinie Public Relations. To tak w najbliższej przyszłości. A potem... chcę być szczęśliwa. Jestem raczej typem lidera, więc planuję założyć własną firmę albo zarządzać ludźmi u kogoś.
Co pani sądzi o dziewczynach, które (można to zaobserwować w Internecie) usiłują swoja drogę i karierę rozpocząć od zdjęć nago wykonanych w domu własną cyfrówką? Czy jest to sposób na zdobycie pracy modelki? Jakie ma Pani rady dla tych dziewczyn?
Myślę, że jest to sposób na szybkie pieniądze, a jeśli do tego dojdzie trochę foto-talentu, odpowiednia figura, wygląd i siła przebicia – rzeczywiście jest dużo łatwiej wybić się w tym biznesie. Tylko, czy warto aż tak się poświęcać..?

Czyli raczej uważa pani. że zdjęcia dla CKM-u,  Playboya lub innego pisma o charakterze erotycznym to nie pani droga życiowa i szczyt marzeń?
Dobrze się zrozumieliśmy
Czy myślała Pani o pracy poza granicami naszego kraju, jeśli tak to co panią powstrzymało przed wyjazdem?
Myśleć – myślałam. Dostałam nawet bardzo dużo propozycji z zagranicznych agencji. Nie skorzystałam z żadnej. Trochę ze strachu przed możliwością oszustwa, trochę z lenistwa, ale głównie ze względu na zobowiązania, jakie mam w Polsce.
Wśród ludzi istnieje opinia, że modelka ma rygorystyczne ramy diety, których musi się trzymać. Jak to się ma u Pani? Co sadzi Pani na temat dziewczyn, które dla figury zagładzają się, doprowadzając organizm do ruiny?
No niestety nie mnie się wypowiadać na ten temat. Jak widać, nie mam typowej figury modelki. Jestem też strasznym łasuchem. Ale na co dzień staram się odpowiednio dobierać składniki diety, trochę ćwiczę, tańczę – jakoś daję radę  Co do głodzących się dziewczyn, to jest to dla mnie temat – rzeka, ale powiem krótko: jeśli zaczyna się karierę w wieku 14-15 lat, przy każdych zdjęciach, castingach, konsultacjach słyszy się, że dobrze byłoby tu mieć kilka cm mniej, tu więcej, a ... np. stopy kategorycznie trzeba wyretuszować – nie sposób chociaż w części nie stracić poczucia własnej wartości. Młode dziewczęta nie są jeszcze ustabilizowane emocjonalnie, dlatego łatwo popadają w depresję z powodu swojego wyglądu. Nie one są winne tym wszystkim bulimiom i anoreksjom. Odpowiedzialni za to są menagerowie agencji, niektórzy projektanci, zepsuci konsumenci i inni mieszkańcy salonów światka mediów.
Czyli jest czasem tak, że kobieta zostając modelką nie czuję się piękna tylko może nabawić się kompleksów? Czy zdarzyło się pani, żeby ktoś powiedział cos nieprzychylnego o pani wyglądzie co panią uraziło?
Ależ oczywiście Prawie na każdej rozmowie w jakiejś agencji słyszę, co powinnam w sobie zmienić. Niczego nigdy jakoś strasznie nie wzięłam do siebie, ale pewna uwaga ubawiła mnie kiedyś do łez – powiedziano mi, że mam krzywe brwi i przydałoby się coś z tym zrobić. 

Jaką pani stosuje dietę, aby utrzymać linie i dobry wygląd? Zabiegi, które są koniecznością, aby zawsze świetnie wyglądać?
Nie stosuję diet, czasami tylko odrobinkę ograniczam się z kolacjami. Fakt, o ciało dbam bardzo – balsamy, kremy, mleczka, olejki, itp. są dla mnie codziennością. Ale bez przesady, z tego co wiem, robi tak 80% kobiet. Podstawą dobrego wyglądu jest jednak odpowiedni nastrój i lubienie siebie.

Ulubiona forma spędzania wolnego czasu?
Taniec w każdej postaci..

...Lub każda postać w tańcu,  mój wujek (którego serdecznie pozdrawiam) zawsze mówi, że taniec jest jak seks, nie ma udanej pary tanecznej, jeśli nie potrafią się porozumieć tak jak para zakochanych w łóżku. Czy jest tak, że partnera do tańca szuka się czy można dobrze z każdym zatańczyć? Czy raczej preferuje pani taniec nowoczesny bez partnera?
No niestety nie z każdym można zatańczyć w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Musi być między partnerami pewna nić porozumienia, muszą słyszeć ten sam rytm.. Pana wujek ma moim zdaniem dużo racji. Ale mam nadzieję, że nie do końca, bo tak naprawdę najbardziej lubię tańczyć sama dla siebie... 

Co pani lubi w życiu? (potrawa, film, książka, ulubiony wiersz, muzyka)
W ogóle lubię życie (gołąbki i cukinię, film „Pierścień Nibelungów” i ostatnio „Plan doskonały”, książki Jerzego Pilcha, poezję Adama Mickiewicza i Wisławy Szymborskiej (zestaw wybuchowy), muzykę latynoską i każdą inną DOBRĄ, ostatnio Massive i Afterlife).

Co pani lubi u ludzi, a czego nie trawi w ludziach?
Z założenia lubię ludzi. Najbardziej cenię tych myślących, pewnych siebie i swoich wartości. Niecierpię dwulicowców i tchórzy.

Co z chamami i prostakami? Jak często zdarzają się propozycje niemoralne? 
Chodzą niestety po świecie tacy ludzie, no ale walczyć z nimi nie ma po co, bo jest nawet takie brzydkie powiedzenie: „Nie ruszaj ... bo będzie śmierdziało”.  I niestety tak ich wszystkich traktuję, bo nie znalazłam lepszego sposobu. A niemoralne propozycje mam bardzo często, co mnie ogromnie bawi, o ile nie ma dla mnie bezpośredniego zagrożenia..

Kariera a rodzina?
Dla mnie rodzina wygrywa.

Jaki model rodziny pani uważa za wzorowy? Co chciałby pani zaszczepić u swoich dzieci, a co uważa pani za niepotrzebne? 
Wzorowy model rodziny, to kochający model rodziny. Wszystko inne jest nieistotne. Ale tak sobie wymarzyłam, że będę miała w przyszłości starszego synka i młodszą córeczkę. To moim zdaniem wspaniały układ dla rodzeństwa (ja i mój brat daliśmy temu przykład). Swoim dzieciom chciałabym zaszczepić całą swoją życiową mądrość i chęć szukania jej także poza moim źródłem. Chciałabym też, żeby były pewne siebie, bo to bardzo ważna cecha.

Jakie najpiękniejsze zdjęcie pani zrobiono?
Zdjęcie z kawą. Jest jako główne na Waszym portalu. Uważam je za najpiękniejsze, ponieważ niesie ze sobą pewną treść... dla każdego inną. Najbardziej też oddaje moją naturę.. Zostało zrobione przez Marka Długosza, który zdenerwuje się, że podałam jego nazwisko (dlatego, że zdjęcie nie zostało w ogóle obrobione i zaakceptowane przez niego). Ale uważam go za najlepszego fotografa jakiego spotkałam, więc nie wymiga się od małej reklamy z mojej strony. 

Czyli jednym słowem trafiliśmy na to samo zdjęcie bo wg mnie to jest też jedno z piękniejszych zdjęć w naszym portalu jakie udostępniono... teraz kwestia reklamy dla pana Marka, trzeba go u nas opisać ;)
Oj przydałoby się. Ale czy się na to zgodzi? To już inna bajka  Można próbować.

Zdjęcie które uważa pani za najlepsze jakie widziała?
To było niemowlę na dużej, męskiej dłoni... nie znam autora, ponieważ była to kartka pocztowa.

Osoba, którą pani podziwia?
Moi rodzice. Osiągnęli wiele w życiu, umiejąc jednocześnie pogodzić ambicje z zobowiązaniami rodzinnymi. Każde z nich jest inne i wspaniałe na swój tylko sposób. Bardzo ich kocham.

Najpiękniejsza chwila w życiu?
Zachowam ją dla siebie, bo inaczej nie byłaby już tą najpiękniejszą.

No to druga najpiękniejsza, w końcu trzeba się dzielić pięknymi chwilami. Ja uważam, że radość, którą się dziele sprawia, że komuś (kto ma dobre serce) pomaga żyć (chyba, że ktoś jest egocentrykiem wtedy boli go szczęście innego), więc niech mi pani poprawi nastrój i opowie o drugiej najpiękniejszej chwili życia.
Ja mam na ten temat troszkę odmienne zdanie. Bo te chwile są piękne właśnie dlatego, że są moje i nikt mi ich nigdy nie odbierze. Dzielę się nimi tylko wybranym osobom i w wybranych momentach... A drugich chwil życia miałam setki Na przykład wygrany konkurs tańca, czy taniec szczęścia mojego kota na mój widok (nie było mnie dwa miesiące w domu)..

Największe rozczarowanie w życiu?
Tego największego jeszcze na szczęście nie było, ale jestem przygotowana na wszystko.

Co sprawa, że się Pani uśmiecha?
Nawet w najgorszych chwilach uśmiechnę się, kiedy zobaczę zabawne zdjęcie (a jeszcze lepiej na żywo) jakiegoś kociaka czy psiucha. Zwierzaki mnie rozbrajają.
Acha i jeszcze łaskotki – szczerze ich nienawidzę – ale kurcze zawsze się śmieję.

Wielu ludzi (mężczyzn) zastanawia się jaki jest typ mężczyzny dla modelki. Jaki jest Pani typ partnera?
Modelek jest tyle, że pewnie każdy typ faceta znajdzie ukojenie w ramionach jednej z nich. 
Jeśli chodzi o mnie – są takie trzy najważniejsze cechy: nieprzeciętna inteligencja do potęgi 3, poczucie humoru i choć odrobinę szczerego romantyzmu. Jeśli chodzi o wygląd – wysoki i ładnie pachnący. Zawsze za wzór faceta stawiam swojego brata, bo naprawdę jest tego wart.

Tak szczerze co jeśli chodzi o zazdrość, ja np. mam taką przypadłość, że odezwę się do kobiety (przy robieniu zdjęć czy nawet w sklepie) i pojawia się ktoś komu się wydaje, że nadszedł czas na rozlew krwi. Bycie modelką wiąże się z kontaktami z fotografami (przy aktach nieco intymnymi). Jak wygląda sprawa zazdrości u partnera? Co pani sądzi o zazdrości?
Poziom zazdrości jest odwrotnie proporcjonalny do poziomu zaufania. I tak, jak ślepo ufać raczej się nie powinno, tak zazdrości odrobinkę nie zaszkodzi. U mnie chyba wszystko jest na prawidłowym poziomie 
Czy praca modelki jest źródłem dochodu wystarczającym na przeżycie od pierwszego do pierwszego? Ile godzin dziennie trzeba pracować, aby przeżyć z tego?
Bez wątpienia można się utrzymać tylko z tego zawodu, ba – można utrzymać tak całą rodzinę, a nawet ze cztery... pod warunkiem, że ciągle dostaje się dobrze płatne zlecenia. A takie są tylko wtedy, kiedy pokochają Cię media, które niestety są bardzo kapryśne.

Zdanie lub maksyma, którą się pani kieruje w życiu...
„Lepiej coś zrobić i potem tego żałować, niż żałować do końca życia, że się tego nie zrobiło.” Lepiej – nie znaczy dobrze .

Dziękuję za rozmowę.
Osiągnięcia: Mam za sobą około 20 sesji fotograficznych, udział w kilku teledyskach, wygrane 3 konkursy tańca, taniec na wielu pokazach, taniec w grupie tanecznej Maroka Dance, kilka pokazów mody, ogromne doświadczenie jako hostessa - targi, eventy, imprezy, promocje, bankiety... no i ... wszystkie sesje na studiach do przodu, z pracy mnie nie chcą wyrzucać ;)

W artykule i galerii wykorzystano zdjęcia : zdjęcia: Marek Długosz, Sławek Szewczyk, Grzegorz Janiszewski, Visane, StudioFotoPałac, FotoGroup, ekipa Millera

Więcej zdjęć pod adresem www.sandra-tuska.na.footoo.pl

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz