poniedziałek, 15 stycznia 2007

NOWE KAMERY SONY AVCHD DVD


Nowe kamery AVCHD DVD Handycam firmy Sony portretują życie w doskonałej jakości obrazu HD. Modele HDR-UX3E i UX7E są znacznie mniejsze i lżejsze od swoich poprzedników.


{rdaddphp file=php/google.php}

Jakość HD
Kamery AVCHD DVD zapisują autentyczny obraz High Definition na łatwo dostępnych płytach DVD o średnicy 8 cm. Dzięki zastosowaniu technologii DVD+R DL (Dual Layer), oba nowe modele mogą nagrać na jednej płycie prawie godzinę filmu HD (w trybie LP). Co więcej, w najbliższym czasie pojawią się nowe możliwości odtwarzania i prezentowania nagrań z kamery AVCHD DVD Handycam. Przykładowo, do wyświetlenia filmu na telewizorze HD ready będzie można użyć odtwarzacza Blu-ray zgodnego z formatem AVCHD czy nowej konsoli PLAYSTATION®3. Ponadto możliwe jest bezpośrednie podłączenie kamery do telewizora lub monitora HD ready przez interfejs HDMI i sterowanie odtwarzaniem przy użyciu dostarczonego pilota.

Nowy poziom obrazu HD
Kamery UX3E i UX7E są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T* oraz przetwornik obrazu ClearVid CMOS najnowszej generacji. Połączenie tych rozwiązań przekłada się na większą czułość, rozszerzony zakres dynamiczny i mniejsze rozmycie obrazu, którego jakość stała się teraz tak wysoka, jak w żadnym z dotychczas istniejących modeli Sony AVCHD. Nowa funkcja Auto Slow Shutter ułatwia filmowanie w słabym świetle.
Dzięki niej minimalny poziom oświetlenia wynosi tylko 2 luksy, podczas gdy w modelu UX1E wynosił 5 luksów. Oprócz tego, w modelu UX7E zastosowano optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot. Dzięki niemu można wykonywać ostre, pozbawione rozmycia fotografie o rozdzielczości do 6,1 megapiksela.

x.v.Colour – nowy standard
Wszystkie nowe kamery Sony HD Handycam pozwalają na wybór trybu koloru x.v.Colour, który dokładnie uwzględnia właściwości ludzkiego oka.

 

Ta nowo opracowana przez firmę Sony technologia jest zgodna z nowym standardem międzynarodowym o nazwie xvYCC (eXtended Video YCC) i rozszerza skalę reprodukowanych barw niemal o 100%, obejmując praktycznie wszystkie barwy występujące w naturze. Technologia x.v.Colour umożliwia odwzorowanie żywych odcieni barwy czerwonej, zielonej i niebieskiej, także znajdujących się poza przestrzenią barw sRGB. Gwarantuje ponadto zgodność z najnowszymi telewizorami i innymi urządzeniami obsługującymi standard xvYCC.

Nagrywanie dźwięku w formacie Dolby Digital® – 5.1 kanałów
Mikrofony kamer UX7E i UX3E są przystosowane do nagrywania 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego, dzięki czemu podczas odtwarzania filmu w kinie domowym można czuć się jak na prawdziwej, kinowej projekcji.

Ekran Clear Photo LCD plus – lepszy obraz na wyświetlaczu
Uchylny panel dotykowy LCD obu kamer jest oparty na technologii Clear Photo LCD plus, która w porównaniu ze innymi ekranami zapewnia szerszy zakres reprodukcji barw i lepszy kontrast. Ułatwia to komponowanie i sprawdzanie ujęć na ekranie, zwłaszcza przy dużej jasności. Dla większej wygody, na ramce ekranu LCD umieszczono dodatkowe przyciski zoomu i rozpoczynania / zatrzymywania nagrywania.

Manualne ustawienia
Mimo pełnej automatyki, kamera UX7E umożliwia także ręczne wybieranie różnych ustawień. Jest między innymi wyposażona w programowalne pokrętło, umieszczone blisko obiektywu, do którego można przypisać funkcję regulacji ostrości, ekspozycji lub balansu bieli. Zaawansowani użytkownicy docenią z pewnościa obecność gniazda słuchawkowego i gniazda zewnętrznego mikrofonu.

Technologia STAMINA
Źródłem zasilania obu nowych modeli są najnowszej generacji akumulatory InfoLITHIUM™ z serii H, które wydłużają czas ciągłego filmowania do 5 godzin (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora).

 

Funkcja Dual Rec pozwala na wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości bez przerywania filmowania, a dzięki funkcji Smooth Slow Rec można utrwalać dynamiczną akcję z szybkością 200 klatek na sekundę, po czym oglądać niezwykle płynny, naturalny obraz w zwolnionym tempie.
Prezentowane modele kamer są wyposażone w lampę błyskową, aktywną stopkę akcesoriów oraz automatyczną osłonę obiektywu. Współpracują z kartami pamięci Memory Stick DUO, wykorzystywanymi jako miejsce zapisu fotografii. Na płytach DVD można natomiast nagrywać nie tylko materiał HD, lecz także filmy o standardowej rozdzielczości.

Wyposażenie dodatkowe
Sony oferuje akcesoria ułatwiające pełne wykorzystanie możliwości kamer Handycam. Należą do nich między innymi: konwertery, mikrofony, akumulatory o dużej wydajności, statywy, przewody połączeniowe HDMI, torby oraz wodoodporną obudowę sportową SPK-HCC do zdjęć podwodnych na głębokości do 5 metrów.
Seria InfoLITHIUM™ H, będąca najnowszą generacją akumulatorów Sony, jest oparta na hybrydowych ogniwach litowych i technologii ActiFORCE™. Rozwiązania te zwiększają pojemność akumulatorów, skracają ładowanie i poprawiają dokładność wskazania pozostałego czasu pracy. Trzy nowe akumulatory z tej serii (NP-FH100, NP-FH70 i NP-FH50) współpracują ze wszystkimi nowymi modelami kamer Handycam, a ich pojemności wynoszą odpowiednio 3980, 1800 i 900 mAh. Można ich używać także w starszych kamerach na akumulatory z serii P.
Firma Sony oferuje również dwa konwertery, których nowa konstrukcja pozwoliła na zmniejszenie wymiarów i wagi. Zarówno telekonwerter VCL-HG1737C, jak i konwerter szerokokątny VCL-HG0737C mogą być stosowane podczas wykonywania ujęć filmowych i fotograficznych o wysokiej rozdzielczości. Oba konwertery pasują do kamer HD i bardziej zaawansowanych modeli o standardowej rozdzielczości. Wkrótce w sprzedaży pojawią się też dwa nowe konwertery szerokokątne: VCL-HA07A i VCL-E07A.

 

Najważniejsze cechy

HDR-UX7E
 Nagrywanie na płytach w formacie AVCHD 1080i
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
 Przetwornik obrazu ClearVid CMOS 1/2,9"
 Obrazy o rozdzielczości 6,1 megapiksela w trybie zapisu fotografii
 Zgodność z trybem x.v.Colour
 Zgodność z nośnikami DVD-R/-RW/+RW/+R DL
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego Dolby Digital®
 Zoom optyczny 10x, zoom cyfrowy 20x
 Optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot
 Panoramiczny ekran LCD Clear Photo Plus 3,5”
 Panoramiczny, kolorowy wizjer 123 tys. pikseli
 Programowalne pokrętło do ręcznej regulacji ustawień
 Technologia STAMINA: do 5 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)

HDR-UX3E
 Nagrywanie na płytach w formacie AVCHD 1080i
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
 Przetwornik obrazu ClearVid CMOS 1/3"
 Obrazy o rozdzielczości 4,0 megapiksela w trybie zapisu fotografii
 Zgodność z trybem x.v.Colour
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego Dolby Digital®
 Zoom optyczny 10x, zoom cyfrowy 80x
 Panoramiczny ekran LCD Clear Photo Plus 2,7"
 Panoramiczny, kolorowy wizjer 123 tys. pikseli
 Technologia STAMINA: do 5 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)

Źródło www.sony.pl 

 

0 komentarze:

Prześlij komentarz