wtorek, 16 stycznia 2007

NOWA GAMA KAMER SONY HANDYCAM NA ROK 2007

 

75 procent osób żałuje, że nie ma kamery umożliwiającej spontaniczne utrwalanie zdarzeń z życia – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Sony.* Nowa gama kamer Sony Handycam na rok 2007 może jednak sprawić, że do uwiecznionych nimi wspomnień zawsze będzie można wrócić i przeżyć je raz jeszcze. Pierwsze urodziny dziecka lub niepowtarzalne rodzinne wakacje, czas spędzony w gronie znajomych… Sony oferuje pełną gamę kamer, które ocalą od zapomnienia ważne wydarzenia.

{rdaddphp file=php/google.php}

Oferta na rok 2007 obejmuje wiele kamer o wysokiej rozdzielczości (HD), wykorzystujących do zapisu nagrań jeden z trzech nośników: taśmę, płytę albo twardy dysk. Nowe modele HD Handycam są mniejsze i tańsze, przez co więcej użytkowników będzie mogło kręcić filmy o wysokiej rozdzielczości.
Zmiany zaszły także w technologiach przetwarzania obrazu – pojawił się nowy tryb poprawiający zapis koloru i zaawansowane funkcje aparatu cyfrowego. Teraz, oglądając nagrania z kamery HD Handycam, można natychmiast cofnąć się pamięcią do utrwalonych na nich zdarzeń.
Nowe kamery Handycam mają szereg cech, dzięki którym filmowanie w formacie HD i SD staje się prawdziwą przyjemnością. Warto w tym miejscu wspomnieć o wydłużeniu czasu nagrywania bez konieczności ładowania akumulatora, dochodzącym do 14 godzin (1) czy niewiarygodnym, 40-krotnym zoomie optycznym.
Mała, stylowa kamera Sony jest po prostu idealna do kręcenia niezapomnianych rodzinnych filmów.
 

Najważniejsze technologie roku 2007

Nowy standard koloru: tryb x.v.Colour we wszystkich modelach HD
We wszystkich nowych modelach HD zastosowano pionierską technologię x.v.Colour. Jest ona zgodna z nowym standardem międzynarodowym o nazwie xvYCC (eXtended Video YCC) i rozszerza skalę reprodukowanych barw niemal o 100%, obejmując praktycznie wszystkie barwy występujące w naturze. Technologia x.v.Colour dokładnie uwzględnia właściwości ludzkiego oka. Umożliwia odwzorowanie żywych odcieni barwy czerwonej, zielonej i niebieskiej, także znajdujących się poza przestrzenią barw sRGB. Gwarantuje ponadto bezpośrednią zgodność z najnowszymi telewizorami i innymi urządzeniami obsługującymi standard xvYCC.

Zaawansowane funkcje cyfrowego aparatu fotograficznego: zapis o rozdzielczości 6,1 megapiksela z użyciem optycznego stabilizatora obrazu Super SteadyShot
Kamera Handycam może teraz z powodzeniem służyć za wysokiej jakości aparat cyfrowy. Najbardziej zaawansowane modele zawierają przetworniki obrazu ClearVid CMOS, umożliwiające wykonywanie fotografii o rozdzielczości 6 megapikseli. Są także wyposażone w optyczne stabilizatory obrazu, dzięki którym łatwiej jest uniknąć rozmycia zdjęć, nawet przy silnym zoomie czy w słabym oświetleniu.

Dłuższe nagrywanie: nowe modele z twardymi dyskami o pojemności 30 / 40 / 60 GB i zgodność kamer SD DVD Handycam z nośnikami DVD+R DL
Nowe kamery HDD Handycam wyróżniają się pojemnością nośnika. Mimo bardzo małych wymiarów, umożliwiają nagranie do 41 godzin filmu. Użytkownicy kamer DVD Handycam mogą teraz korzystać z nośników DVD+R DL (Dual Layer) i nagrać na jednej płycie do 110 minut filmu.

Imponujący czas pracy akumulatora
Długi czas pracy akumulatora to jedna z najbardziej pożądanych cech każdej kamery. Właśnie dlatego, przy zasilaniu z oferowanego jako wyposażenie dodatkowe akumulatora kamery Sony mogą filmować bez ładowania przez 5 godzin, a niektóre modele – do 14 godzin.

 

To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy przeżyli wyczerpanie się akumulatora w środku kręcenia niepowtarzalnego ujęcia.

Silny zoom: niespotykany zoom optyczny 40x i szerszy kąt obiektywu
Kamery SD klasy podstawowej mają teraz imponujący, 40-krotny zoom optyczny, dzięki któremu można sfilmować to, co jest niewidoczne dla oczu. Co więcej, pozwalają na nastawienie szerszego kąta obiektywu niż obecne modele z zoomem 20x. Zaletę tę z pewnością docenią doświadczeni użytkownicy kamer. Niezwykle szeroki zakres zoomu – od obiektywu szerokokątnego do silnego teleobiektywu – daje zupełnie nowe możliwości twórczego wykorzystania precyzyjnej optyki firmy Carl Zeiss®.

Praca w słabym świetle
Nowe kamery Sony mogą pracować w nowym trybie automatycznego wydłużania czasu otwarcia migawki (Auto Slow Shutter), który znacznie poprawia działanie kamery w słabym oświetleniu.

Wysoka rozdzielczość (HD)
W 2007 roku pojawi się cały wachlarz kamer Handycam o wysokiej rozdzielczości (HD), które uzupełnią obecny model AVCHD HDD HDR-SR1. Będą wśród nich urządzenia nagrywające w formatach AVCHD DVD i HDV, wykorzystujące najnowsze osiągnięcia techniki. Utrwalanie wyjątkowej jakości obrazu jest teraz niezwykle łatwe.

Obraz w kamerach AVCHD DVD charakteryzuje się nieprzeciętną czystością i szczegółowością. Wkrótce pojawią się nowe możliwości oglądania filmów z kamery w domu, przy użyciu odtwarzaczy Blu-ray zgodnych z formatem AVCHD czy nowej konsoli PLAYSTATION®3. Ponadto możliwe jest bezpośrednie podłączenie kamery do telewizora HD ready, między innymi przez złącze HDMI.

Rozszerzona linia kamer HDV Handycam sprawia, że filmowanie i odtwarzanie z użyciem taśmy stwarza nowe możliwości. Nowatorskie rozwiązania zapewniają lepszą rozdzielczość i kolorystykę, a także imponujące parametry techniczne. Kamery HDV Sony umożliwiają manualne kształtowanie ujęcia i edycji nagrań.

 

Standardowa rozdzielczość (SD)
Firma Sony rozszerza także ofertę sprzętu do rejestracji nieliniowej o standardowej rozdzielczości. Bogatszy wybór modeli HDD i DVD oznacza łatwiejszą obsługę i wszystkie zalety swobodnego, niemal natychmiastowego dostępu do nagrań – bez konieczności przeszukiwania całej taśmy.
Nabywcy kamer HDD Handycam o standardowej rozdzielczości będą teraz mieli do wyboru trzy pojemności twardego dysku (30 GB / 40 GB / 60 GB). Kamery z tej grupy pozwalają na nagranie do 41 godzin filmu. Będą idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują i nie chcą zaprzątać sobie głowy koniecznością wymiany w czasie zdjęć kaset albo płyt.
Nowe kamery DVD o standardowej rozdzielczości nagrywają filmy na nośnikach DVD o średnicy 8 cm. Dzięki nim można szybko zaprezentować osobom nie posiadających kamery filmowe wspomnienia i łatwo je zarchiwizować. Kamery DVD są wyposażone w mikrofon przeznaczony do nagrywania 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego***, dzięki któremu ścieżka dźwiękowa godnie uzupełnia obraz o bardzo dobrej jakości.
Modele Sony na kasety MiniDV wyróżniają się małymi wymiarami i przystępną ceną, a ich użytkownicy mają do dyspozycji bogaty zestaw funkcji. Kamery te łączą elegancki wygląd z dużą wydajnością akumulatora STAMINA, mocnym zoomem i łatwym w użyciu menu ekranowym, które pozwala na szybkie przeglądanie wszystkich funkcji.

* Badanie przeprowadzone przez firmę Luth Research na zamówienie Sony Electronics
** Na podstawie informacji dra Pointera i pomiarów laboratorium NPL (Wielka Brytania)
*** Oprócz modelu DVD106E

(1) Z opcjonalnym akumulatorem.

Źródło www.sony.pl 

0 komentarze:

Prześlij komentarz