poniedziałek, 22 stycznia 2007

MAŁE WYMIARY, DUŻY POTENCJAŁ I ORYGINALNE WZORNICTWO: NOWE APARATY SONY

w35

Dwa nowe aparaty Sony Cyber-shot są funkcjonalne i jak na urządzenia o tak małych wymiarach cechują się sporym potencjałem.

{rdaddphp file=php/google.php}

Efektywna rozdzielczość 7,2 megapiksela i procesor Real Imaging Processor
Ekran LCD 2,5" (W55)
Obiektyw Carl Zeiss z zoomem optycznym 3x i inteligentnym zoomem 14x
Duża czułość: ISO 1000 
Przewodnik po funkcjach
Wydajny akumulator: do 380 zdjęć*
Tylko 22,9 mm grubości, wersje kolorystyczne (tylko W55)

Atrakcyjność modelu W55 została zwiększona przez zaproponowanie czterech modnych wersji kolorystycznych: srebrnego, czarnego, niebieskiego i różowego.

Połączenie przetwornika o efektywnej rozdzielczości 7,2 megapiksela z procesorem Real Imaging Processor przekłada się na ostrość i czystość rejestrowanego obrazu. Oba aparaty mogą pracować w trybie dużej czułości ISO 1000, który ułatwia uzyskanie wyraźnych, nieporuszonych zdjęć nawet w słabym oświetleniu lub w pomieszczeniach, gdzie nie można użyć lampy błyskowej. Technologia Sony Clear RAW NR (redukcja szumu w fazie nieprzetworzonego obrazu) zmniejsza zakłócenia powstające przy większych czułościach i zapewnia bardziej naturalny obraz.

Prezentowane aparaty są wyposażone w wysokiej jakości obiektywy Carl Zeiss Vario﷓Tessar z zoomem optycznym 3x. Ponadto można skorzystać z zoomu cyfrowego (6x) i inteligentnego (Smart Zoom, do 14x). W trybie makrofotografii minimalna odległość między obiektywem a fotografowanym obiektem wynosi zaledwie 2 cm. Do komponowania ujęć można używać zarówno wizjera optycznego, jak i ekranu LCD: 2-calowego w modelu W35, a 2,5-calowego w W55.

Poza eleganckim wyglądem i dużą funkcjonalnością, nowe aparaty odznaczają się łatwiejszą obsługą – nawet dla początkującego użytkownika. Przykładowo, przewodnik po funkcjach umożliwia wyświetlenie zwięzłych opisów poszczególnych trybów pracy aparatu, przez co ułatwia dobór odpowiedniego trybu do zdjęcia. W wybieraniu właściwych ustawień pomagają ikony lampy błyskowej, trybu makrofotografii, samowyzwalacza i innych funkcji. Na ekranie aparatu można również sprawdzić optymalny format odbitki ze zdjęcia oraz liczbę zdjęć, które jeszcze zmieszczą się w pamięci. 

Energooszczędna konstrukcja przekłada się na imponującą wydajność akumulatora, który bez ładowania pozwala na wykonanie do 380 zdjęć*. Oznacza to, że ryzyko utraty niepowtarzalnego ujęcia ze względu na wyładowanie akumulatora jest naprawdę małe.

W przesyłaniu zdjęć do komputera i zarządzaniu nimi pomaga dostarczone oprogramowanie Picture Motion Browser 2.0. Do wyposażenia aparatu należy także pasek na przegub dłoni oraz przewody: USB, AV do podłączenia komputera, telewizora. 

Aparaty Cyber-shot W35 ( cena ok. 800 zł,-) i W55 (cena ok. 900 zł,-) będą dostępne pod koniec lutego br.

Uwaga – zdjęcia przedstawiają model W55
*Pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD. 

Sony Cyber-shot DSC-W35 / W55: najważniejsze cechy
Efektywna rozdzielczość 7,2 megapiksela
Duża czułość ISO 1000 ułatwiająca wykonywanie zdjęć w słabym świetle
Obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar
Zoom optyczny 3x, zoom cyfrowy 6x, inteligentny zoom (Smart Zoom) do 14x
Duży, 2,5-calowy ekran LCD (6,2 cm) [DSC-W35: ekran 2" (5,1 cm)]
Wizjer optyczny 
56 MB wewnętrznej pamięci
Procesor Real Imaging Processor – lepsza jakość obrazu i szybsze działanie
Tryb makrofotografii (2 cm)
Tryb 16:9 do wyświetlania obrazu na telewizorze panoramicznym
Zapis filmów MPEG VX (VGA, 30 kl/s, z dźwiękiem)
Interfejs PictBridge – podłączanie do drukarki bez użycia komputera
Łatwa obsługa - przewodnik po funkcjach
Wydajny akumulator: do około 380 zdjęć (pomiar zgodnie ze standardem Camera & Imaging Products Association przy włączonym ekranie LCD)
17 języków menu ekranowego: polski, angielski, czeski, duński, hiszpański, holenderski, fiński, francuski, grecki, niemiecki, norweski, portugalski, rosyjski, szwedzki, turecki, węgierski i włoski
W komplecie akumulator, ładowarka, przewody USB i AV, pasek na przegub dłoni i oprogramowanie
Współpraca z szeroką gamą akcesoriów Sony

Dodatkowe informacje są dostępne w przedstawicielstwie Sony Poland:
Anna Horczyczak
tel.: (22) 5202581

0 komentarze:

Prześlij komentarz