środa, 17 stycznia 2007

Dłuższe nagrywanie, większa wydajność akumulatora

 

Nowe kamery DVD Handycam firmy Sony cechują się długim czasem pracy akumulatora i szerokim zakresem ustawień zoomu. Z łatwością można nimi uwiecznić zarówno niepowtarzalne wydarzenia takie jak podróż życia, jak i wyjątkowe chwile spędzone w gronie przyjaciół czy rodziny.

{rdaddphp file=php/google.php}

Dłuższe nagrywanie, większa wydajność akumulatora
Filozofia kamer Sony DVD Handycam zawiera się w trzech słowach: nagrywasz - wyjmujesz - oglądasz. Natychmiast po zakończeniu ujęcia można odtworzyć zarejestrowany materiał w tradycyjnym odtwarzaczu DVD. Wszystkie nowe modele nagrywają także na płytach DVD+R DL (dwuwarstwowych). W efekcie maksymalny czas nagrywania wzrósł do 110 minut, a więc prawie dwukrotnie w porównaniu z 60 minutami w poprzednich kamerach DVD Handycam. Dłuższe nagrywanie to jednak nie wszystko. Najnowsze kamery DVD mogą się bowiem poszczycić także większą niż w poprzednich modelach wydajnością akumulatorów. Nowe akumulatory InfoLITHIUM™ z serii H wydłużają maksymalny czas ciągłego filmowania bez ładowania nawet do 9 godzin (DVD106E w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora).

Świetny obraz, dźwięk przestrzenny
Wszystkie modele DVD Handycam (z wyjątkiem DVD106E) nagrywają teraz 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego w formacie Dolby Digital®. Każda kamera jest wyposażona w optykę firmy Carl Zeiss® o doskonałej rozdzielczości i kontraście, a w najbardziej zaawansowanych modelach DVD406E i DVD506E zastosowano przetworniki obrazu ClearVid CMOS. Przetworniki tego typu ograniczają rozmycie obrazu, utrwalają więcej szczegółów w scenach o dużym kontraście. Kamera DVD506E jest ponadto wyposażona w optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot i umożliwia wykonywanie fotografii o rozdzielczości do 6,1 megapiksela.
Modele DVD106E i DVD109E wyróżniają się z kolei bezprecedensowym, 40-krotnym zoomem optycznym oraz niespotykaną dotąd w kamerach Sony szerokością kąta obiektywu.
 

Filmowanie w słabym świetle ułatwia nowa funkcja Auto Slow Shutter, której działanie polega na zwiększaniu czułości kamer przez automatyczne wydłużanie czasu otwarcia migawki.

Łatwiejsza obsługa, większa wygoda
Mimo dodania nowych funkcji najnowsze modele są jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze w użyciu. Obecnie każda kamera DVD Handycam jest wyposażona w kolorowy wizjer do komponowania i sprawdzania ujęć, jak również w umieszczone na ramce uchylnego ekranu LCD dodatkowe przyciski zoomu i rozpoczynania / zatrzymywania nagrywania. Obsługę ułatwia ponadto nowe menu i funkcja wyświetlania pomocy na dotykowym ekranie LCD.
Kamery DVD506E i DVD406E są wyposażone w panoramiczny ekran Clear Photo LCD plus o przekątnej 2,7" i rozdzielczości 211 tys. pikseli. W porównaniu z innymi ekranami hybrydowymi odznaczają się lepszym kontrastem i szerszym zakresie reprodukowanych barw - wzrósł on o ok. 60%. Wszystkie modele współpracują z kartami pamięci Memory Stick DUO, wykorzystywanymi do zapisu fotografii, a ich interfejs Hi-Speed USB 2.0 umożliwia podłączenie komputera w celu edycji i wykonania zapasowej kopii nagrań z nośników DVD-R / -RW / +RW / +R DL.

Wyposażenie dodatkowe
Sony oferuje szeroki wachlarz akcesoriów ułatwiających pełne wykorzystanie możliwości kamery Handycam. Należą do nich między innymi: konwertery, mikrofony, akumulatory o dużej wydajności, statywy i torby.
Seria InfoLITHIUM™ H, będąca najnowszą generacją akumulatorów Sony, jest oparta na hybrydowych ogniwach litowych i technologii ActiFORCE™. Rozwiązania te zwiększają pojemność akumulatorów, skracają ładowanie i poprawiają dokładność wskazania pozostałego czasu pracy. Trzy nowe akumulatory z tej serii (NP-FH100, NP-FH70 i NP-FH50) współpracują ze wszystkimi nowymi modelami kamer Handycam, a ich pojemności wynoszą odpowiednio 3980, 1800 i 900 mAh. Oprócz tego, można ich używać w starszych kamerach na akumulatory z serii P.

 

Firma Sony oferuje również dwa konwertery, których nowa konstrukcja pozwoliła na zmniejszenie ich wymiarów i wagi. Zarówno telekonwerter VCL-HG1737C, jak i konwerter szerokokątny VCL-HG0737C mogą być stosowane podczas kręcenia filmów i robienia zdjęć o wysokiej rozdzielczości. Pasują do kamer DVD406E i DVD506E. Wkrótce w sprzedaży pojawią się też dwa nowe konwertery szerokokątne: VCL-HA07A i niezwykle mały VCL-E07A. Dla osób nurkujących przygotowano wodoodporną sportową obudowę SPK-HCC do zdjęć podwodnych na głębokości do 5 metrów.

Najwazniejsze cechy

DCR-DVD506E

 Do 110 minut ciągłego nagrywania na płytę DVD+R DL
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
 Przetwornik obrazu ClearVid CMOS 1/2,9"
 Obrazy o rozdzielczości 6 megapikseli w trybie zapisu fotografii
 Zoom optyczny 10x, zoom cyfrowy 20x
 Optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego Dolby Digital®
 Panoramiczny ekran LCD Clear Photo Plus 2,7"
 Panoramiczny, kolorowy wizjer
 Technologia STAMINA: do 6 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)

DCR-DVD406E
 Do 110 minut ciągłego nagrywania na płytę DVD+R DL
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Sonnar® T*
 Przetwornik obrazu ClearVid CMOS 1/3"
 Obrazy o rozdzielczości 4 megapikseli w trybie zapisu fotografii
 Zoom optyczny 10x, zoom cyfrowy 80x
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego Dolby Digital®
 Panoramiczny ekran LCD Clear Photo Plus 2,7" z panelem dotykowym
 Panoramiczny, kolorowy wizjer
 Technologia STAMINA: do 6 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)

 
DCR-DVD306E
 Do 110 minut ciągłego nagrywania na płytę DVD+R DL
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar®
 1-megapikselowy przetwornik obrazu Advanced HAD CCD
 Zoom optyczny 25x, zoom cyfrowy 2000x
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku przestrzennego Dolby Digital®
 Technologia STAMINA: do 9 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)
 Panoramiczny, hybrydowy ekran LCD 2,7" z panelem dotykowym
 Panoramiczny, kolorowy wizjer


DCR-DVD106E/109E
 Obiektyw Carl Zeiss® Vario-Tessar®
 Przetwornik obrazu Advanced HAD CCD o rozdzielczości 800 tys. pikseli
 Zoom optyczny 40x, zoom cyfrowy 2000x
 Nagrywanie 5.1 kanałów dźwięku
przestrzennego Dolby Digital® (tylko DVD109)  Technologia STAMINA: do 9 godzin pracy bez ładowania (w przypadku użycia oferowanego oddzielnie akumulatora)
 Ekran LCD 2,5" z panelem dotykowym

Kamery DCR-DVD106E, DCR-DVD109E, DCR-DVD306E, DCR-DVD406E i DCR-DVD506E będą dostępne od lutego 2007 roku.

0 komentarze:

Prześlij komentarz