poniedziałek, 20 listopada 2006

Panasonic Lumix FZ7 - Złoty medal DIWA

Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie produkcji urządzeń elektronicznych, poinformował o przyznaniu aparatowi cyfrowemu Lumix DMC-FZ7 prestiżowej nagrody DIWA Gold. Międzynarodowe Stowarzyszenie Digital Imaging Websites Association (DIWA), skupiające wydawnictwa internetowe branży fotografii cyfrowej, uhonorowało aparat za jego wszechstronność, bogatą funkcjonalność oraz korzystną relację jakości do ceny.

{rdaddphp file=php/google.php}

 


Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest dosnonałem przykładem na to, że kompaktowe aparaty typu superzoom mogą konkurować z cyfrowymi lustrzankami. Na rynku nie można znaleźć aparatu D-SLR, który byłby w standardzie wyposażony w obiektyw z 12-krotnym zoomem optycznym. Pansonic Lumix DMC-FZ7 charakteryzuje ponadto doskonały obiektyw legendarnej marki Leica o dużej jasności oraz optyczny stabilizator obrazu MEGA O.I.S. Lumix DMC-FZ7 umożliwia wykonywanie zdjęć makro z mimimalnej odległości 5 cm przy szerokim kącie zooma i 1 m przy długiej ogniskowej. Kompaktowy aparat Panasonic posiada 2.5-calowy ciekłokrystaliczny ekran z funkcją podglądu High-angle, który zapewnia dobrą widoczność wyświetlanego obrazu, obserwowanego pod dużym kątem.

Lumix DMC-FZ7 oferuje także wiele innych przyjaznych użytkownikowi funkcji. Efektywnie działający procesor obrazu Venus Engine II zapewnia szybką pracę aparatu, co jest niezwykle ważne, gdy liczy się każda sekunda. Aparat jest wyposażony także w funkcję szybkiego autofocusa (High-Speed auto focus) i zapewnia dużą wydajność w trybie zdjęć seryjnych – nawet do 3 klatek na sekundę. Dodatkowo istnieje możliwość realizacji filmów video w jakości TV.

W dobie rosnących wymagań związanych z rozdzielczością obrazu, 6-pikselowy aparat wydaje się nieco przestarzały. Jednakże należy zaznaczyć, że ilość pikseli jest miarą wielkości uchwyconego obrazu, nie zaś jego jakości. Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest na to dowodem. Doskonałej jakości optyka oraz tryb wysokiej czułości pozwalają na uzyskanie wyrazistych, ostrych i oddających naturalne barwy zdjęć, które można od razu drukować. W przypadku słabych warunków oświetleniowych, tryb wysokiej czułości, odpowiadający normom ISO 1600, zapewnia szybszą pracę migawki. W aparacie Lumix DMC-FZ7, podobnie, jak w cyfrowych lustrzankach, istnieje możliwość ręcznego sterowania ostrością, nastawiania czasu ekspozycji oraz korekcji balansu bieli.

Eksperci z DIWA podsumowali, że Panasonic Lumix DMC-FZ7 jest jednym z najbardziej wszechstronnych aparatów, a cena lustrzanki cyfrowej o zbliżonych paramentrach byłaby znacznie wyższa. Z pewnością spełni on oczekiwania użytkowników o zróżnicowanych potrzebach i ambicjach. W uzasadnieniu werdyktu komisja stwierdza, że Panasonic Lumix DMC-FZ7 bez wątpienie zasługuje na to prestiżowe wyróżnienie.

Informacje o DIWA
Digital Imaging Websites Association (DIWA) to grupa specjalistycznych wydawnictw internetowych zajmujących się problematyką cyfrowego przetwarzania obrazu. Bazując na wieloletnim doświadczeniu branżowym ekspertów, stowarzyszenie DIWA przyznaje przez cały rok złote, srebrne i brązowe medale w różnych kategoriach produktów. Kulminacją jest przyznanie platynowych medali za produkt roku we wszystkich ocenianych kategoriach. Nagrody otrzymują produkty, które okazały się najlepsze w licznych testach przeprowadzanych równolegle przez ekspertów DIWA. Procedura punktacji jest znormalizowana, szczegółowa i pieczołowicie opracowana dla każdej kategorii produktów. Wielokrotnie powtarzane testy tych samych produktów minimalizują możliwość pojawienia się błędów i prawdopodobieństwo stronniczości, co wpływa na wiarygodność końcowego wyniku. Istotną częścią działalności DIWA jest wielojęzyczna strona internetowa www.diwa-awards.com, na której można znaleźć odnośniki do najnowszych przeglądów publikowanych przez stowarzyszone wydawnictwa. Ponadto strona internetowa DIWA archiwizuje informacje dotyczące laureatów poszczególnych konkursów oraz stanowi źródło informacji dla kupujących sprzęt cyfrowy.

 

Parametry Techniczne:
Nowy tryb wysokiej czułości High Sensitivity (czułość odpowiadająca ISO 1600). Najszybszy autofokus w segmencie aparatów z dużym zoomemNagrywanie filmów w formacie Wide VGA (848 x 480. )Rozbudowany zestaw opcji - 16 trybów tematycznychMożliwości rozbudowy i poszerzony asortyment akcesoriów.
 
całkowita liczba pikseli:  ok. 6.3 mln
efektywna liczba pikseli:  ok. 6.0 mln
format zapisu zdjęć:  JPEG, TIFF
max rodzielczość :  2816 x 2120
zapis wideo:  tak
matryca:  1/2.5" CCD
czułość ISO:  Auto, 80-1600
zoom optyczny :  12x
zoom cyfrowy:  4x
balans bieli:  Auto, lampa błyskowa, pochmurny dzień, światło jarzeniowe, światło słoneczne, ustawienia ręczne
czas otwarcia migawki:  60 - 1/2000 sek.
lampa błyskowa:  tak
lampa zewnętrzna :  nie
tryb pracy lampy:  Auto, Błysk wyłączony, Błysk wymuszony, Dopełnienie błyskiem
zakres pracy lampy:  do 5 m
tryby fotografowania:  automatyka programowa (P), Automatyka ekspozycji z preselekcją przysłony (Av), Automatyka ekspozycji z preselekcją czasu naświetlania (Tv), Manualny dobór parametrów ekspozycji (M), Portret, Nocny portret, Krajobraz, Sceneria nocna, Makro, Asystent panoramy, Sport, Dzieci, Impreza, rozgwiżdżone niebo, Sztuczne ognie, Śnieg, Zdjęcia przy świecy
zdjęcia seryjne:  3kl/s max 7 zdj.
typ karty pamięci:  Secure Digital MultiMedia Card
interfejs - komputer:  USB
interfejs - inne:  Wyjście Audio/Video
ekran LCD:  2.5"/114.000 piksli
baterie:  Li-Ion
zasilanie :  Ładowarka w zestawie
waga:  340 g
wymiary:  113 x 72 x 79 mm

Źródło http://www.panasonic.pl/oferta.php?prod=2879 

0 komentarze:

Prześlij komentarz