czwartek, 16 listopada 2006

Nikon D40

Firma Nikon zrobiła ogromny krok do przodu, wypuszczając na rynek aparat D40, najlżejszą i najbardziej kompaktową lustrzankę cyfrową w swojej historii.

{rdaddphp file=php/google.php}

 

 

Nikon D40 to kolejny kamień milowy, który utwierdza reputację firmy Nikon jako projektanta wysokiej jakości innowacyjnych produktów wyposażonych w najnowsze technologie i funkcje.

D40 to zupełnie nowa lustrzanka cyfrowa do wymiennej optyki, która pozwala połączyć rewelacyjną wydajność słynnych obiektywów Nikkor z praktycznością wyjątkowo małego i lekkiego korpusu aparatu. Użytkownicy aparatu otrzymują do dyspozycji łatwość obsługi i wysoką wydajność, które pozwalają uniknąć frustracji związanych z korzystaniem z kompaktowych aparatów cyfrowych. Dzięki temu Nikon D40 jest idealny dla użytkowników, którzy pragną robić niezwykłe zdjęcia cyfrowe bez zbędnych utrudnień i komplikacji.

Dzięki znakomitym technologiom cyfrowym i optycznym firmy Nikon, aparat D40 umożliwia wykonywanie pięknych zdjęć w niemal każdej sytuacji.

Nikon D40 – wyposażony w specjalnie zaprojektowany obiektyw Zoom-Nikkor 18-55 mm f/3,5-5,6G ED II AF-S DX z 3-krotnym zoomem – jest lekki i kompaktowy, co pozwala na łatwe zabieranie go ze sobą w dowolne miejsce. Nie zastosowano w nim także zbyt dużej liczby elementów sterujących czy pokręteł — dzięki czemu każdy może zostać doskonałym fotografem bez potrzeby „uczenia się tego rzemiosła”.

Nikon D40 jest wyposażony w matrycę CCD Nikon w formacie DX o rozdzielczości 6,1 mln efektywnych pikseli oraz zaawansowany system przetwarzania obrazu (Nikon Image Processing Engine). Połączenie tych cech pozwala uzyskać niezwykłą szczegółowość zdjęć w rzeczywistych, żywych kolorach.

System matrycowego pomiaru światła 3D Color Matrix II firmy Nikon zapewnia właściwą ekspozycję nawet w niekorzystnych warunkach oświetleniowych, a funkcja automatycznego określania czułości ISO pozwala na efektywniejsze wykorzystanie dostępnego światła, automatycznie ustawiając czułość aparatu w zakresie ISO od 200 do 1600.

Nikon D40 działa znacznie szybciej dzięki ulepszonym algorytmom sterowania autofokusem pochodzącym z cieszących się powszechnym uznaniem lustrzanek cyfrowych Nikon D200 i D80. Ustawienie ostrości jest bardziej precyzyjne, śledzenie obiektów szybsze, a reakcje autofokusa i zdolność wykrywania kontrastów – lepsze nawet w słabym świetle.

Włączenie Nikona D40 trwa jedynie 0,18 sekundy, a niemal niezauważalne opóźnienie otwarcia migawki po wciśnięciu spustu pozwala uniknąć frustrującego fotografowania z wyraźnym opóźnieniem, powszechnym w popularnych aparatach cyfrowych typu „wyceluj i wciśnij”. Użytkownik uzyskuje pewność, że każdy moment zostanie pięknie uwieczniony na zdjęciu.
Cyfrowe programy tematyczne firmy Nikon pozwalają użytkownikom koncentrować się na fotografowaniu dowolnych scen bez rozpraszania się ustawieniami aparatu. Wszystkie osiem trybów — Automatyczny, Automatyczny [Bez błysku], Portret, Krajobraz, Dziecko, Zdjęcia sportowe, Makro i Portret nocny — zaprojektowano pod kątem uzyskiwania doskonałych wyników dzięki automatycznemu wyborowi najlepszych ustawień i czułości ISO dla każdej sceny.

Nowy tryb Automatyczny [Bez błysku] zapobiega samoczynnemu włączaniu się wbudowanej lampy błyskowej w warunkach zwiększonej czułości ISO aparatu, co pozwala na wykonywanie zdjęć w muzeach, na koncertach, w teatrach, na ślubach i w innych warunkach słabego oświetlenia oraz w sytuacjach, kiedy użycie lampy błyskowej jest zabronione.

Nowe menu retuszowania w Nikonie D40 daje dostęp do doskonałych funkcji edycji obrazów w aparacie, co jeszcze bardziej zwiększa jego funkcjonalność, nie ograniczając kreatywności użytkownika koniecznością korzystania z komputera. W menu retuszowania znajdują się między innymi funkcja D-Lighting, funkcja redukcji efektu czerwonych oczu, funkcja przycinania, a także inne funkcje wspomagające kreatywność użytkownika: nakładanie zdjęć, tryb miniatur i tryb monochromatyczny (Czarno-białe, Sepia, Cyjanotypia) oraz efekty filtrów (Skylight, Ocieplenie, Balans kolorów).

Zestaw z obiektywem zawiera nowy obiektyw* Nikkor AF-S DX 18–55mm f/3,5–5,6G ED II z 3-krotnym zoomem, który zapewnia doskonałą ostrość obrazu i optymalny kontrast, pozwalając równocześnie korzystać z elastycznego zakresu ogniskowych: od szerokiego kąta do teleobiektywu o średniej ogniskowej.

Dostarczany z aparatem program PictureProject firmy Nikon umożliwia łatwe przesyłanie, organizowanie i udostępnianie zdjęć, natomiast program Capture NX do edycji zdjęć jest dostępny osobno.

Nikon D40 sprawia, że ekscytujący świat wysokiej jakości zdjęć z lustrzanek cyfrowych jest teraz dostępny dla wszystkich. Dzięki jego małym wymiarom i znakomitej ergonomii można go zabrać wszędzie i robić zdjęcia o dowolnej porze. Jasny, wyrazisty wizjer o powiększeniu 0,8x daje gwarancję precyzyjności kompozycji. Po wykonaniu zdjęcia 2,5-calowy kolorowy monitor LCD o wysokiej rozdzielczości daje możliwość sprawdzenia ostrości i ekspozycji, powiększając obraz do 19 razy.

Utwierdzając opinię o firmie Nikon jako producencie najlepszych lustrzanek cyfrowych, model D40 stanowi połączenie mobilności, łatwości użytkowania i doskonałej jakości zdjęć, którą mogą uzyskać nawet początkujący użytkownicy tego typu sprzętu. Czyni to ten aparat idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które chcą doświadczyć różnicy, jaką dają cyfrowe lustrzanki firmy Nikon.

Feedback / Hill & Knowlton

0 komentarze:

Prześlij komentarz