sobota, 4 listopada 2006

Canon PowerShot G7

PowerShot G7 to następca uznanego modelu PowerShot G6 – nowy klasycznie zaprojektowany aparat posiada zaawansowane wyposażenie, w tym: matrycę 10,0 mln pikseli, 6-krotny zoom optyczny z układem stabilizacji obrazu oraz nowy procesor obrazowy Canona – DIGIC III. 

{rdaddphp file=php/google.php}


 • Cechy
 • 10.0 Megapikseli
 • 6x optyczny zoom z optyczną stabilizacją obrazu
 • DIGIC III i iSAPS
 • Rozpoznawanie twarzy AF/AE
 • 2.5" ekran LCD 
 • ISO 1600
 • ISO i wielofunkcyjna tarcza kontrolna
 • 25 trybów fotografowania 
 • Cyfrowy Tele-Converter i Bezpieczny Zoom
 • Akcesoria dodatkowe

Opis

 Będący następcą uznanego modelu PowerShotG6 – nowy klasycznie zaprojektowany PowerShotG7 posiada zaawansowane wyposażenie, w tym: matrycę 10,0 mln pikseli, 6-krotny zoom optyczny z układem stabilizacji obrazu oraz nowy procesor obrazowy Canona – DIGIC III .
Zastosowanie procesora DIGIC III daje szybkie działanie i poprawioną jakość obrazu. Zastosowano tu dwie nowe technologie Canona - tryb ekspozycji „rozpoznawanie twarzy AF/AE”  oraz zaawansowaną redukcję szumów, która rozszerza możliwości aparatu do fotografowania z czułością ISO 1600. Monitor LCD dużej rozdzielczości o przekątnej 2,5cala i szerokim kącie oglądania ułatwia kadrowanie i odtwarzanie zdjęć. Kreatywny potencjał aparatu rozszerza wyposażenie go w gorącą stopkę do współpracy z lampami błyskowymi Canon Speedlite oraz możliwość stosowania zestawu opcjonalnych konwerterów.


Jakość optyczna
Canon PowerShot G7 uzyskuje jakość optyczną i jakość zdjęć wymaganą przez zaawansowanych fotografów. Rozdzielczość 10,0 mln pikseli pozwala otrzymać ilość szczegółów wystarczającą do wydrukowania zdjęć w dużym formacie, zostawiając margines na kreatywne kadrowanie. Jasny - f/2,8 [W] – f/4,8 [T] 6-krotny zoom [35-210mm dla formatu 35mm] wyposażono w układ stabilizacji obrazu , który przeciwdziała efektom wywołanym przez drżenie aparatu, co pozwala robić zdjęcia przy długich czasach migawki w słabym świetle. Obiektyw składa się z 9 elementów w 7 grupach – jedna z soczewek posiada dwie powierzchnie asferyczne, co redukuje powszechne zniekształcenia optyczne. Zastosowanie powłok przeciwodblaskowych Canon SR  - po raz pierwszy w cyfrowym aparacie kompaktowym Canon – znacząco redukuje problem odbić i praktycznie eliminuje aberrację chromatyczną.

Procesor DIGIC III
Nowy procesor DIGIC III  odpowiada za dużą poprawę szybkości działania, przetwarzania danych oraz redukcji szumówka, co pozwala na zwiększenie czułości do ISO 1600. Dedykowane pokrętło ISO upraszcza zmianę ustawień. Oprócz procesora DIGIC III aparat korzysta z modułów pamięci DDR-SDRAM stosowanych również w cyfrowych lustrzankach – przyspiesza to znacznie przetwarzanie danych.
Tryb „Rozpoznawanie Twarzy AF/AE”
Podczas fotografowania portretów i grup osób aparat PowerShotG7 pozwala skorzystać z opracowanej przez Canona technologii rozpoznawania twarzy – wykrywa ona w fotografowanej scenie do 9 twarzy i odpowiednio do nich ustawia parametry ostrości i ekspozycji w celu otrzymania optymalnego rezultatu. Pozwala ona również rozpoznać, która z twarzy ma być ostra. System działa tak samo szybko jak uznany 9-polowy układ AiAF, na który aparat automatycznie się przełącza jeśli na zdjęciu nie ma osób.

 

Zaprojektowany dla fotografów
Przypominające klasyczne aparaty celownikowe ergonomiczne wzornictwo aparatu oparto o elementy inspirowane aparatami analogowymi, pokrętło wielofunkcyjne oraz przyciski pozwalające na szybką zmianę ustawień. Wygodę pracy zwiększa również monitor LCD o przekątnej 2,5cala i rozdzielczości 207000 pikseli. Powłoka przeciwodblaskowa zwiększa widzialność obrazu w jasnym świetle a szeroki kąt oglądania pomaga podczas oglądania w kilka osób oraz zwiększa możliwości kreatywnego kadrowania.
Aparat oferuje możliwość zastosowania jednego z 25 trybów zdjęciowych, w tym trybu całkowicie ręcznego oraz dwóch programów własnych, które pozwalają dostosować aparat do specyficznych wymagań użytkownika. Możliwości fotograficzne zwiększają zaawansowane ustawienia takie jak bracketing ekspozycji, bracketing ostrości oraz zintegrowany filtr szary ND regulowany w zakresie 3 przysłon. Użytkownicy mogą również wykorzystać możliwość synchronizacji lampy błyskowej z drugą kurtyną migawki, co pozwala na kreatywne wykorzystanie światła błyskowego. Fotografowanie interwałowe [do 100 zdjęć w odstępie od 1 do 60 minut] pozwala na wydłużone sesje zdjęciowe trwające do czterech dni.
Aparat posiada również zaawansowane funkcje filmowania, w tym tworzenie dźwiękowych filmów XGA [1024x768] z szybkością 15 kl/sek, oraz filmowanie VGA i QGA z szybkością 30 kl/sek.
Nowa funkcja Bezpieczny Zoom pozwala rozszerzyć zakres zooma bez interpolacji wpływającej na jakość zdjęć. Zdjęcia mogą być zarejestrowane z powiększeniem 14x i rozdzielczością wystarczającą do otrzymania zdjęć wysokiej jakości formatu 10 x 15cm. Użytkownicy mogą również korzystać z funkcji Cyfrowy Telekonwerter3, która pozwala na otrzymanie dodatkowego zbliżenia na każdym zdjęciu bez redukcji przysłony jaka wynika z telekonwerterów optycznych.
Akcesoria
Oprócz lamp błyskowych serii Canon Speedlite aparat PowerShot G7 jest kompatybilny z opcjonalnym telekonwerterem [2,0x] i konwerterem szerokokątnym [0,75x]. Obudowa do zdjęć podwodnych pozwala na fotografowanie do głębokości 40m.

 
Informacje dodatkowe

Drukowanie
Pełne wsparcie standardu PictBridge oznacza, że użytkownicy mogą bezpośrednio drukować na kompatybilnej z PictBridge drukarce bez potrzeby korzystania z komputera. Jednorazowe naciśnięcie przycisku Print/Share uruchamia druk lub przesyłanie zdjęć do komputera PC/Mac.
Dodatkowym rozszerzeniem funkcjonalności PictBridge jest możliwość drukowania wglądówek mieszczących 35 zdjęć na jednym arkuszu A4 oraz indeksów: 20 zdjęć z pełnymi informacjami, co pozwala na porównywanie zdjęć i zastosowanych do ich wykonania parametrów.

Karty pamięci
Oprócz kart SD i MMC nowy aparat pozwala również stosować nowe karty SDHC [Secure Digital High Capacity] o pojemnościach większych niż 2GB. Aparat dostarczany jest z kartą 32MB.
Oprogramowanie
Aparat PowerShot G7 dostarczany jest razem z następującymi programami Canona:
 - ZoomBrowser EX5.7 [Windows], ImageBrowser EX 5.7 [MacOS]:
do archiwizacji i edycji zdjęć, filmów oraz pokazów slajdów oraz
kreacji i drukowania albumów.
 - PhotoStitch 3.1: do tworzenia ujęć panoramicznych przez łączenie
wielu zdjęć [Windows. MacOS]
Dostarczane programy są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, Me, 2000 (SP4), XP (SP1/2) i Macintosh OS X v10.2-v10.4. Aparat obsługuje standard PTP [Picture Transfer Protocol] co pozwala na przesyłanie zdjęć do każdego komputera z systemem operacyjnym Windows XP [SP 1 – 2] lub MacOS X [v10.1.5. – 10.3] bez konieczności instalowania sterowników.
Zakup aparatu pozwala zarejestrować się w serwisie CANON iMAGE GATEWAY , dzięki czemu użytkownik ma dostęp do 100MB pamięci w internetowej galerii – przechowywane tam zdjęcia i filmy mogą być udostępniane przyjaciołom i rodzinie. 

Akcesoria
- lampy błyskowe Canon speedlite EX 220EX/ 430EX/ 580EX
- telekonwerter [2,0x] TC-DC58C
- konwerter szerokokątny [0,75x] WC-DC58C
- zestaw adapter/osłona przeciwsłoneczna LA-DC58H
- obudowa do zdjęć podwodnych do 40m głębokości [WP-DC11]
- lampa błyskowa [HF-DC1]
- zasilacz sieciowy ACK-DC20
- miekki futerał skórzany [DCC-600]
- zestaw akumulatorów litowo-jonowych NB-2LH
- ładowarka samochodowa CBC-NB2
 
Zastosowane technologie

DIGIC III
Procesor DIGIC III [DIGital Imaging Core] odpowiada za wszystkie podstawowe funkcje aparatu optymalizując jego wydajność. Zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu pozwalają otrzymać pełne szczegółów zdjęcia o doskonałym oddaniu kolorów i precyzyjnym balanse bieli. Kluczowe udoskonalenia w stosunku do procesora DIGIC II obejmują przyspieszenie działania, zastosowanie zaawansowanej redukcji szumów i trybu zdjęciowego Rozpoznawanie Twarzy AF/AE. Procesor DIGIC III pozwala również zastosować w aparacie PowerShot G7 moduły pamięci DDR-SDRAM, co praktycznie podwaja szybkość przetwarzania danych.

Optyczna stabilizacja obrazu
Aparat PowerShot G7 wyposażono w układ stabilizacji obrazu [IS], przesuwający soczewki obiektywu korygując rozpoznane drżenie aparatu mogące spowodować rozmycie obrazu. Drobne drżenia aparatu wywoływane przez ruch ręki są rozpoznawane przez żyroskopowe czujniki aparatu. Sygnały płynące z czujników [do 4000/sek] są przetwarzane przez procesor układu IS, który rozróżnia niepożądane drżenia od celowego ruchu aparatu. Potem odpowiedni sygnał wysyłany jest do jednostki sterującej układu IS, która przesuwa jeden z elementów obiektywu zmieniając przebieg wiązki światła i redukując efekt poruszenia. Poprawioną dokładność i szybkość działania uzyskano zawieszając ruchomą część obiektywu na łożyskach z kulek ceramicznych. Oprócz zmniejszania tarcia, kulki ceramiczne pozwalają uniknąć problemów związanych z kulkami metalowymi takimi jak rozszerzalność cieplna i magnetyzm. Aparat PowerShot G7 pozwala na fotografowanie z czasami ekspozycji o 3 stopnie dłuższymi dając ostre zdjęcia bez rozmycia wywołanego ruchem.

Rozpoznawanie twarzy
Opracowana przez Canona technologia rozpoznawania twarzy w automatycznym trybie zdjęciowym pozwala na wykrycie w fotografowanej scenie do 9 twarzy i odpowiednie do nich ustawienie parametrów ostrości i ekspozycji w celu otrzymania optymalnego rezultatu. Pozwala ona również rozpoznać, która z twarzy ma być ostra, a jeśli na zdjęciu nie ma osób- automatycznie przełącza aparat na tryb pracy 9-polowego układu AiAF.

Powłoki SR
Powłoki przeciwodblaskowe SR [Small Radius] jakimi pokryto elementy obiektywu, mające znacznie mniejszy promień na tylnej powierzchni soczewki niż na przedniej, są zoptymalizowane pod kątem takiego kształtu soczewek. Dzięki temu uzyskano najwyższą możliwą zdolność rozdzielczą i odwzorowanie kolorów, zredukowano ilość odbić i praktycznie wyeliminowano aberrację chromatyczną.

Cyfrowy Telekonwerter i Bezpieczny Zoom
Tak jak zamocowanie na obiektywie odpowiedniego układu optycznego – funkcja Cyfrowy Telekonwerter wprowadza do każdego zdjęcia określone powiększenie [1,4x/2,3x]. Układ optyczny redukuje jednak otwór względny i wymaga stosowania dłuższych czasów ekspozycji – Cyfrowy Telekonwerter utrzymuje przysłonę na stałym poziomie i redukuje ryzyko otrzymania nieostrych zdjęć.
Funkcja Bezpieczny Zoom chroni zdjęcia przed powstaniem interpolacji podczas korzystania z dużych powiększeń cyfrowego zooma pozwalając użytkownikom na otrzymanie dużych zbliżeń bez pogorszenia jakości obrazu.

 

Specyfikacja techniczna
Czujnik obrazowy
Typ sensora obrazowego 1/1.8" CCD
 
Efektywna liczba pikseli Około 10.0 milionów
 
Typ filtra kolorów Kolory pierwotne
 
Procesor obrazowy
Typ procesora obrazowego DIGIC III z technologią iSAPS
 
Obiektyw
Długość ogniskowej 7,4 – 44.4 mm (35-210 mm dla formatu 35mm)
 
Zoom optyczny 6x, cyfrowy około 4x (z cyfrowym tele-konwerterem ok. 1.4x lub 2.3x i bezpieczny zoom (1) (2). Łącznie około 24x
 
Jasność f/2.8 - f/4.8
 
Konstrukcja obiektywu 9 elementów w 7 grupach (1 soczewka obustronnie asferyczna)
 
Stabilizacja obrazu Tak [typu shift]
 
Ustawianie ostrości
Typ ustawienia ostrości TTL
 
System AF / Liczba punktów AiAF [rozpoznawanie twarzy/9-polowy AF], 1-polowy AF (każde z pól lub środek klatki)
 
Wybór punktów AF Ustawienie ręczne z funkcją FlexiZone AF/AE
 
Blokada AF (AF Lock) Tak (2-pozycyjna: włączona / wyłączona)
 
Ręczne ustawienie ostrości Tak
 
Bracketing ostrości Tak
 
Światło wspomagające AF Tak
 
Dystans minimalny od obiektu 1 cm
 
Kontrola ekspozycji
Metody pomiaru światła Ewalucyjny, Centralnie ważony, Punktowy (środek klatki lub związany z ramką detekcji twarzy AF lub ramką FlexiZone AF)
 
Blokada ekspozycji (AE Lock) Tak
 
Kompensacja ekspozycji +/-2 EV w skoku co 1/3 EV
 
Bracketing ekspozycji (AEB) +/-2 EV w skoku co 1/3 EV
 
Ekwiwalenty czułości ISO AUTO, High ISO Auto, 80, 100, 200, 400, 800, 1600
 
Migawka
Czasy otwarcia migawki 15 – 1/2500 sec (dostępny zakres czasów zależy od trybu zdjęciowego)
 
Balans bieli
Typ balansu bieli Pomiar przez obiektyw (TTL)
 
Ustawienia balansu bieli Auto, Światło dzienne, Chmury, Żarówki, Świetlówki, Świetlówki H, Lampa błyskowa, Zdjęcia podwodne, Ustawienie własne
 
Typ matrycy kolorów sRGB
 
Wizjer
Typ wizjera Rzeczywisty celownik optyczny ze zmianą kąta widzenia
 
Korekta dioptrii Tak
 
Monitor LCD
Ekran 2.5” P-Si TFT, około 207000 pikseli
 
Pole krycia 100%
 
Regulacja jasności Ustawiana na jednym z piętnastu poziomów
 
Lampa błyskowa
Tryby pracy lampy Auto, błysk wymuszony, błysk wyłączony
 
Gorąca stopka Tak,
 
Synchronizacja z długimi czasami Tak
 
Redukcja efektu czerwonych oczu Tak
 
Korekta ekspozycji z błyskiem 3 stopnie z wbudowaną lampą [13 stopni z zewnętrznymi lampami EX (4)].
 
Blokada ekspozycji lampy Tak
 
Synchronizacja z drugą kurtyną Tak
 
Zasięg lampy wbudowanej 30cm - 4.0m (W) / 2.5m (T) (przy czułości ISO AUTO)
 
Lampa zewnętrzna E-TTL z lampami Speedlite EX (4), Canon HF-DC1
 
Fotografowanie
Tryby fotografowania Auto, Program AE, Priorytet migawki AE, Priorytet przysłony AE, Ręczny, Program własny [2 tryby], Łączenie zdjęć, Filmowanie, Programy tematyczne (Portret, Krajobraz, Zdjęcia nocne, Sport, Sceny nocne, Dzieci i zwierzęta, Wnętrza, Liście, Śnieg, Plaża, Sztuczne ognie, Akwarium, Zdjęcia podwodne,ISO3200 (5), Akcent kolorystyczny, Zamiana kolorów)
 
Efekty fotograficzne Moje kolory ("Moje kolory" wyłączone, Kolory nasycone, Kolory neutralne, Sepia, Czarno-białe, Jaśniejszy odcień skóry, Ciemniejszy odcień skóry, Film pozytywowy, Nasycony niebieski, Nasycony czerwony, Nasycony zielony, Kolory własne)
 
Tryby napędu Pojedyncze, Seryjne, Samowyzwalacz
 
Zdjęcia seryjne Zdjęcia seryjne [normal] około 2,0 kl/s (6), zdjęcia seryjne [AF] około 0,8 l/s (do zapełnienia karty pamięci) (7)
 
Piksele rejestrujące/Kompresja
Wymiary obrazu (L) 3648 x 2736, (M1) 2816 x 2112, (M2) 2272 x 1704, (M3) 1600 x 1200, (S) 640 x 480, (W) 3648 x 2048
 
Kompresja / Jakość Superfine, Fine, Normal
 
Rejestracja filmów (L)1024 x 768, 15 kl/s; (L2)640 x 480, 30/15 kl/s; (M)320 x 240, 30/15 kl/s (S)160 x 120, 15 kl/s
 
Długość filmów Do 4GB lub 1 godziny (L1, L2 i M) (7). Do 3 min (S) (7)
 
Formaty plików
Formaty plików zdjęciowych Kompresja JPEG, (zgodny z Exif 2.2 [Exif Print]) / DCF, zgodny z DPOF [Digital Print Order Format] wersja1.1
 
Formaty plików filmowych AVI [Motion JPEG + Wave (mono)]
 
Pliki dźwiękowe WAVE (mono)
 
Wydruk bezpośredni
Drukarki Canon Kompaktowe drukarki fotograficzne Canon SELPHY i drukarki PIXMA zgodne z PictBridge (drukowanie zdjęć identyfikacyjnych, zdjęć ustalonej wielkości i wybranych klatek z filmów – możliwe jedynie na drukarkach SELPHY CP i ES)
 
Zgodność z PictBridge Tak
 
Inne funkcje
Mój aparat Indywidualizacja obrazka startowego i dźwięków aparatu
 
Moja kategoria Oznaczanie zdjęć według kategorii
 
Notatka dźwiękowa Do 60 s na jedno zdjęcie
 
Sensor pozycji aparatu Tak
 
Wyświetlanie histogramu Tak, w czasie rzeczywistym
 
Powiększenie przy odtwarzaniu 2x - 10x
 
Samowyzwalacz opóźnienie 2 lub 10 sekund lub wg ustawienia własnego
 
Języki menu niemiecki, francuski, holenderski, duński, fiński, włoski, norweski, szwedzki, hiszpański, uproszczony chiński, chiński [tradycyjny], japoński, rosyjski, portugalski, koreański, grecki, polski, czeski, węgierski, turecki, tajski, arabski, ukrański, rumuński
 
Gniazda
Interfejs - komputer USB 2.0 Hi-Speed (Mini-B, PTP)
 
Interfejs - inne Wyjście Audio/Video (PAL/NTSC)
 
Karta pamięci
Typ karty pamięci Secure Digital (SD), Secure Digital High-Capacity (SDHC) lub MultiMediaCard (MMC), w standardzie karta 32MB
 
Obsługiwane systemy operacyjne
Platforma PC Windows 98SE / Me / 2000 SP4 / XP / XP SP1-2
 
Platforma Macintosh OS X v10.2 - 10.4
 
Oprogramowanie
Przeglądanie i drukowanie ZoomBrowser EX / ImageBrowser(Mac)
 
Inne oprogramowanie PhotoStitch, Remote Capture
 
Załączone sterowniki TWAIN (Windows 98 / 2000), WIA (Windows Me)
 
Źródło zasilania
Baterie akumulator Litowo-jonowy NB-2LH/NB-2L (w zestawie - akumulator NB-2LH i ładowarka)
 
Żywotność baterii Około 220 zdjęć (8) Około 300 min odtwarzania
 
Zasilanie sieciowe A/C Opcjonalny zasilacz sieciowy ACK-DC20
 
Akcesoria
Futerał Opcjonalny pokrowiec SC-DCC-600
 
Obudowa wodoodporna Opcjonalna obudowa (40m) WP-DC11 i odważniki WW-DC1
 
Obiektywy Opcjonalne: Adapter/osłona LA-DC58H Tele-konwerter 2.0x TC-DC58C, Konwerter szerokokątny 0.75x WC-DC58B
 
Lampy błyskowe Opcjonalne: Lampy Canon Speedlite [220EX, 430EX, 580EX (4), lampa HF-DC1
 
Zasilacze i ładowarki Zestaw ładowarki ACK-DC20, Ładowarka amochodowa CBC-NB2, Ładowarka CB-2LWE
 
Parametry fizyczne
Warunki pracy Temperatura: 0 - 40 °C, wilgotność: od 10 do 90%
 
Waga (bez akcesoriów) około 320g
 
Wymiary 106,4 x 71,9 x 42,5 mm (bez elementów wystających)
 
Uwagi:
Dane oparte na testach Canon Wszystkie dane oparto na standardowych testach przeprowadzonych przez Canona. Dane mogą ulec zmianie.
(1)   W zależności od ustawionych rozmiarów zdjęcia
(2) Zoom cyfrowy dostępny tylko podczas fotografowania i filmowania w trybie standardowym. Zoom optyczny może nie być dostępny podczas filmowania.
(3) Standardowa czułość/rekomendowany indeks ekspozycji. Zgodne z normą ISO 12232:2006 [20 kwietnia 2006], która określa sposób oceny i podawania czułości aparatow cyfrowych. Nie dotyczy aparatu Digital IXUS Wiereless.
(4) Wspierane są nie wszystkie funkcje lampy błyskowej
(5) Rozdzielczośc zapisu wynosi 1600 x 1200 pikseli i jest stała
(6)   w trybie Large/Fine, przy wyłączonym monitorze LCD
(7) W zależności od pojemności i szybkości zapisu karty pamięci
(8)   W oparciu o standard CIPA z baterią i kartą pamięci dostarczanymi w standardzie z aparatem, chyba że zaznaczono inaczej
 
opis ze strony http://www.canon.pl/

0 komentarze:

Prześlij komentarz